poniedziałek, 26 grudnia 2016

OLIWA Z OLIWEK EXTRA VIRGIN - Marokosklep

Dziś pokażę Wam co jeszcze zamówiłam w sklepie Marokosklep. Tym razem skusiłam się na oliwę z oliwek. Robiąc zakupy kosmetyczne żal by było nie skorzystać i nie zamówić produktu, który jest w kuchni niezbędny. Zwłaszcza jeśli chodzi o sklep z produktami marokańskimi. 

OPIS: Pozyskiwana jest z owoców drzew rosnących w gajach regionu Marrakesz w Maroku oraz tłoczona na zimno w miejscu zbioru. Oliwki są zbierane ręcznie przez Marokańczyków posiadających wielopokoleniowe doświadczenie. Oliwa z oliwek extra virgin ma wyjątkowo delikatny smak bez cienia goryczy. Uzyskuje go dzięki tłoczeniu z odpowiednio dojrzałych oliwek na świeżo w miejscu zbioru. Oliwa z oliwek jest podstawą tzw. diety śródziemnomorskiej gdzie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego zastąpione zostają przez tłuszcze pochodzenia roślinnego- głównym ich dostarczycielem jest oliwa z oliwek. W krajach basenu Morza Śródziemnego zachorowalność na nowotwory jest znacząco niższa niż w krajach europy północnej czy wschodniej. Badania sugerują, że to właśnie dieta oparta na oliwie z oliwek, tłuszczach roślinnych może być główną przyczyną tego faktu. 

Najwyższa kategoria oliwy z oliwek, uzyskana bezpośrednio z oliwek i wyłącznie za pomocą środków mechanicznych.

Oliwa jest tłoczona i butelkowana w Maroku. MOJA OPINIA: Myślę, że do oliwy z oliwek nikogo przekonywać nie trzeba. Ja lubię takie niepolskie produkty, żeby mieć okazję porównać jakość do naszych. Ma ona delikatny zapach, jest dość gęsta przez co świetnie nadaje się do sałatek ale nie tylko. Ostatnio byłam zmuszona jej użyć też do demakijażu twarzy z podkładu. Polecam Wam wypróbować tę metodę bo oliwa zmywa bardzo solidnie i dokładnie. Przy okazji nie podrażnia ona skóry i jest surowcem w 100% naturalnym. 

Niemniej jednak szkoda mi jej używać w celach kosmetycznych. Raczej służy mi ona w kuchni. Ponoć najlepszym tłuszczem do smażenia jest rafinowany olej kokosowy, a potem właśnie oliwa z oliwek. Generalnie rafinowane oleje nadają się do smażenia, a nierafinowane do spożycia na surowo. U nas w domu zawsze musi być oliwa z oliwek bo używana jest do wielu dań. 

Ta oliwa bardzo nam smakuje dlatego serdecznie jąś Wam polecam. Pamiętajcie, że poradzi sobie też z demakijażem. 

Poniżej mam dla Was też kod rabatowy do sklepu marokosklep.pl 
warto zobaczyć co mają ciekawego :)9 komentarzy:

 1. Oliwa z oliwek i olej kokosowy muszą być w mojej kuchni ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oliwa z oliwek w domu być musi :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam straszną ochotę wypróbować oliwę do demakijażu - może to będzie dobry pretekst wypróbować tą !

  OdpowiedzUsuń
 4. DOBRA, ŚWIEZA OLIWA Z OLIWEK TO SKARB!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oliwa zawsze u mnie obecna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No u mnie brakuje w kuchni oliwy z oliwek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym wypróbowała. Bardzo chętnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy wpis. Ja oliwę z oliwę zazwyczaj używa na surowo. Do sałatek.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl