sobota, 25 lipca 2020

Jak zwiększyć sprzedaż ?

Na pewno wielu z Was zastanawia się jak zwiększyć sprzedaż. Generalnie można próbować samemu zgłębić tę wiedzę. Powiem Wam jednak, że na przykład ja od mniej więcej 7 lat próbuję to sama ogarnąć i mi nie wychodzi. Zawsze są ważniejsze rzeczy na głowie, czas trzeba poświęcić na coś innego. Miałam kilkanaście podejść ale też nie wszystko ogarniam jak to mówią i mam wrażenie, że tego jest tyle że nawet nie wiem od czego zacząć.

Każdy kto miał bloga zwłaszcza przez kilka lat zastanawiał się na pewno co tu zrobić, żeby stać się bardziej popularnym, żeby nasze teksty trafiały do większej liczby odbiorców. Czasami piszemy naprawdę świetne i pomocne teksty ale niestety nie trafiają one do takiej liczby osób jakbyśmy sobie życzyli, często też nie trafiamy do ludzi, którym nasz post okazałby się naprawdę potrzebny. 

Dlatego właśnie cieszy mnie, że są firmy, które mogą to zrobić za mnie, takie jak ESEO.

Jest to agencja w której pracownicy zajmują się od wielu lat marketingiem. Mają w swoim zespole specjalistów SEO i PPC, Google Ads oraz webmasterów. Dużą część zespołu stanowią też copywriterzy i link builderzy, a także pracownicy działu sprzedaży. 

Zajmują się oni między innymi pozycjonowaniem stron. Jak wiecie to bardzo istotne, żeby w nie ukryć się w gąszczu propozycji jakie podrzucają nam wyszukiwarki. Kiedy ktoś wpisuje daną frazę w wyszukiwarkę to chce, żeby ukazała się ona możliwie jak najwyżej rankingu. Zresztą sami wiecie jak to jest - wpisujecie coś i patrzycie od góry w linki. Rzadko kto przerzuca stronę na drugą czy trzecią dlatego istotne jest znaleźć się jak najwyżej. 

Oczywiście nie są to usługi bezpłatne. Jednak w szerokiej perspektywie jak spojrzymy na rezultaty czyli większą ilość odwiedzin, klientów, zapytań i wreszcie zamówień - to się po prostu zwraca. 

Oprócz tego, że będziemy na odpowiedniej pozycji to też zyskamy opiekę nad naszym sklepem. W razie jakichkolwiek zmian czy nieprzewidzianych sytuacji zawsze możemy mieć pomoc. Co ważne nie płacimy za coś w ciemno tylko dostajemy raporty działań, które zostały przeprowadzone oraz oczywiście wyniki. 

Firma zajmuje się tworzeniem listy sprzedających fraz czyli dobieranie popularności słów-kluczy oraz analizą strony pod kątem technicznym. Po wprowadzonych przez nich zmianach strona zyska miano przyjaznej użytkownikowi i robotom Google. Sprawdzają przede wszystkim przejrzystość i szybkość ładowania witryny, to, czy posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa, a także dostosowanie do wyświetlaczy mobilnych urządzeń

Firma zajmuje się też copywritingiem czyli propagowaniem działalności na zewnątrz serwisu.Są tworzone artykuły, które póżniej rozsyłane są do portali branżowych. 

Wspominałam też o raportach - 
W jej trakcie analiz każdy krok ekspertów będzie oceniony, podsumowana jest również efektywność prac i w razie konieczności lekko skorygowany obrany kurs. To klient podejmuje decyzję, jak chce być informowany o rezultatach kampanii.

Generalnie nie sposób wymienić wszystkiego czym zajmuje się ESEO. Zresztą u mnie w rodzinie jest firma, która zaczynała od zera kilka lat temu właśnie w Poznaniu. Lokalizacja siedziby nie była może zbyt interesująca. Jednak dzięki dobrej opiece wykwalifikowanych osób są bardzo wysoko w wyszukiwarce co też przełożyło się na świetne efekty sprzedażowe. Mimo, że ich branża najwięcej obrotów ma jesienią i zimą to zyskali sobie taką opinię, że nawet wiosną i latem klienci stale przychodzą właśnie do nich. 

Warto zatem ułatwić sobie start i pomyśleć o takim zwiększeniu sprzedaży - w obecnych czasach kiedy internet stał się tak bardzo powszechny i popularny po prostu trzeba zapewnić sobie optymalne warunki. 

A WY co sądzicie o takich rozwiązaniach ? 

17 komentarzy:

 1. Takie rozwiązanie jest na prawdę pomocne. Zastanowię się nad skorzystaniem z usług tej firmy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami to przypadek. Ważne też jest pozycjonowanie tam gdzie sprzedajesz jak i w wyszukiwarkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie korzystałam z takich rozwiązań ale może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że jesli ktoś prowadzi firmę oparta o reklamę w sieci to z pewnością dobra opcja dla niego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super myślę, że ten post przyda się wielu osobom. Rozwiązanie, które przedstawiłaś dla osób, które nie koniecznie mają czas z pewnością się spodoba!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe propozycje rozwiązań. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe rozwiązanie chociaż sama nigdy z czegoś takiego nie korzystałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat, warto powierzyć ją specjalistom. Dziś w gąszczu internetu naprawdę trudno dać się zauważyć. No ale też wszystko zależy od branży. Są takie, gdzie jest szczególnie trudno.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomocny post. Faktycznie czasami lepiej, aby daną sprawą zajęli się profesjonaliści. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja powiem tak, bez tego teraz ani rusz...

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli prowadziłabym działalność i sprzedawałabym swoje produkty czy usługi to na pewno taka firma byłaby pomocna. Ja sama nie do końca jeszcze ogarniam te wszystkie kwestie odnośnie statystyk 😜

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że to bardzo przydatna sprawa. Zwłaszcza kiedy teraz tak trudno przebić się w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Co prawda nie jest to moja dziedzina i też nic nie sprzedaje, ale muszę przyznać że bardzo mnie zaciekawił Twój wpis. Wiedzy nigdy za dużo, więc miło było się doedukować ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Thank you very much for helpful post!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy post :) Blogiem zajmuję się wyłącznie hobbystycznie, więc póki co nie mam potrzeby skorzystania z usług takiej agencji. Ale w przyszłości... kto wie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl