piątek, 11 września 2020

Prawa pacjenta i odszkodowanie
Dziś przychodzę z tematem bardzo ważnym.

Jakiś czas temu znalazłam stronę PrawaPacjenta.org  gdzie przeczytałam sporo ciekawych informacji.

Błędy medyczne to bardzo wielkie błędy nie da się obok nich przejść obojętnie. Pamiętam, że kiedyś czytałam artykuł o zadośćuczynieniu za błędy medyczne, które spowodowały upośledzenie dziewczynki dla mnie to jakieś niepojęte.

Zdarzają się różnego rodzaju błędy lekarskie nawet już okołoporodowe, które jak sami wiecie mogą rzutować na całe życie danego dziecka ale tez całej rodziny.

Z tej między innymi przyczyny nie ciekawi mnie medycyna jako forma zawodu dla mnie - po prostu trzeba mieć w sobie ogromną wiedzę, pasję i odpowiedzialność za własne czyny. Waga każdego błędu jest tutaj bardzo duża.

Trudno wycenić ból i cierpienie jednak warto walczyć o swoje. To już nie te czasy, kiedy lekarz był osobą niemalże świętą. W mojej rodzinie była jedna lekarka, która osobą bardzo poważaną w mieście, można było zobaczyć uznanie w oczach mieszkańców w stosunku do niej.

Kiedyś nawet były takie dowcipy, pewnie pamiętacie - oj tam ucięli mu nie tę nogę co trzeba. Moim zdaniem każdy pacjent powinien mieć prawo do odszkodowania. Warto zainteresować się tym tematem jeśli nawet nie jest potrzebny w danej chwili. Zawsze może przydać się w przyszłości.

Można starać się o takie środki z odszkodowania za pomocą specjalnych kancelarii.

Są specjalne ośrodki, które mają na celu walkę o odszkodowania. Dotyczy to zarówno błędów w sztuce lekarskiej jak i innych błędów medycznych. Sami wiecie, że medycyna to to bardzo szerokie pojęcie.

Warto w razie czego starać się o rekompensatę czy rentę w związku z pobytem w szpitalu. 

Jak wiecie poczucie krzywdy i bólu to coś co bardzo obniża nasz stan psychiczny. Warto zawalczyć o swoje, żeby móc spać spokojnie.

Jak wiecie pełno jest każdego dnia niepodziewanych sytuacji. Często różne sytuacje przytrafiają nam się w oka mgnieniu. Warto już dziś znać swoje prawa, żeby w razie czego wszcząć dochodzenia odszkodowań z tytułu szkód w związku z zarówno wypadkami komunikacyjnym, jak również incydentami lotniczymi. W takich chwilach nie myślimy do końca logicznie. Kiedy jednak już dziś poznamy swoje prawa, w przyszłości możemy się ochronić.

Bardzo podoba mi się, że są kancelarie, które specjalizują się również w tej dziedzinie.

Jeśli jeszcze nie wiedzieliście, że takie instytucje są i działają w ramach obrony praw pacjenta zerknijcie koniecznie do sieci i zainteresujcie się tematem.

Co sądzicie o takich działalnościach ?

7 komentarzy:

 1. i bardzo dobrze, że są takie kancelarie bo coraz częsciej zdarzają sie różne niefajne sytuacje dla pacjenta

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ważny post, ale lepiej żebyśmy z tej wiedzy nie musieli korzystać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że takie działalności są potrzebne, ale troche się ich boję xD (Chcę zostać lekarzem)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również jestem zdania, że dobrze iż takie kancelarie zajmują się tą dziedziną.
  Każdy pacjent powinien znać swoje prawa. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie z podobnego powodu nie ciekawi medycyna i podziwiam osoby które z serducha pomagają innym chociaż szczerze większość lekarzy z którymi się teraz sportykam to same buce. Naprawdę :/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl