piątek, 16 listopada 2012

CURACJA - zestaw dla mamyJakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą CURACJA http://curacja.pl/. Ku mojemu zdziwieniu otrzymałam do testów świetny zestaw dla mamy. W poręcznej kosmetyczce były następujące preparaty:
- Octenisan
- Octenilin
- Octenisept

Najmieszniejsze jest to, że zanim paczka do mnie dotarła kupiłam już w aptece Octenisept :) ale cieszę się, że mam teraz zapas.

Przejrzałam stronę internetową http://curacja.pl/ i zauważyłam, że prócz zestawu dla mamy są też inne zestawy np zestaw w podróży, dla niej, oparzenia, dla niego, ospa itd. Jak dla mnie to świetny pomysł, chętnie przygarnęłabym wszystkie :)

Ale do rzeczy..

Niestety na mnie wszystko goi się bardzo długo, dlatego tymbardziej ucieszyłam się z otrzymanego zestawu.

Octenisept - przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi.
 • gotowy do użycia lek do ran i błon śluzowych;
 • skuteczna alternatywa dla dotychczas stosowanych substancji aktywnych np. PVP - jod, organiczne związki rtęci;
 • dobrze tolerowany przez błony śluzowe i skórę, nie powoduje drażnienia ran;
 • bezbolesne stosowanie;
 • szybkie działanie;
 • efekt działania do 1 godziny;
 • substancje aktywne nie ulegają wchłanianiu;
 • bezbarwny, nie pozostawia plam.

Octenisan Nie zawierająca mydła emulsja myjąca, dermatologicznie sprawdzona, chroni i pielęgnuje skórę przy myciu, odpowiednia dla skóry wrażliwej, zniszczonej oraz delikatnej, posiada miły zapach, pH neutralne dla skóry.
Skuteczność mikrobiologiczna:
Zgodnie z normą EN 12054 octenisan antybakteryjna emulsja myjąca jest skuteczna przeciwko MRSA, Entero coccus hirae, Pseudomonas aeruginosa i E. Coli - w czasie 1 minuta. Przeciwko S. epidermidis - 3 minuty

Do kąpieli pod prysznicem lub mycia włosów emulsją octenisan stosować tak jak inne przeznaczone do tego celu kosmetyki. W sytuacji, w której istnieje potrzeba zmniejszenia flory mikrobiologicznej bytującej na skórze, w szczególności w miejscach takich jak pachwiny, pachy, czoło- zaleca się nanieść nie rozcieńczony preparat octenisan antybakteryjna emulsja myjąca na wilgotną myjkę, natrzeć ciało- odczekać 3 minuty i spłukać.

Octenilin - żel do ran można stosować np. :
 • do zwilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry
 • do zwilżania bandaży lub opatrunków w celu przedłużenia ich trwałości
 • do usuwania stwardniałych warstw
 • do wspomagania naturalnego procesu gojenia
Stosowanie żelu octenilin żelu do razn jest bezbolesne i jest dobrze tolerowany przez alergików. Szybko zwalcza nieprzyjemny zapach.
Przy oczyszczaniu zawsze należy najpierw przepłukać u wyczyścić rany z łatwo usuwalnych warstw, zanim nałożona zostanie na ranę warstwa żelu octenilin żel do ran.
Okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały czy środki do wypełniania ran mogą być przed użyciem zwilżone lub nasączone preparatem, aby przykryć lub wypełnić ranę warstwą żelu i następnie ją zabandażować.
Octenilin żel do ran może pozostawać na powierzchni rany do następnej zmiany opatrunku. W zależności od częstotliwości zmian opatrunku octenilin żel do ran może być stosowany w różnych ilościach:
 • większe ilości: np. w przypadku zmiany opatrunku po kilku dniach
 • mniejsze ilości: w przypadku zmiany opatrunku następnego lub tego samego dnia
W ten sposób powierzchnia rany pozostaje wilgotna, co ułatwia jej dobre oczyszczenie. Warstwy powierzchniowe rozpuszczają ostrożnie, chroniąc ranę i zostają usunięte podczas następnej zmiany opatrunku.
Zabieg ten należy powtarzać tak często aż wszystkie warstwy powierzchniowe oraz tkanki martwicze dadzą się łatwo usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Moja opinia: Przede wszystkim bardzo dziękuję firmie CURACJA za możliwość przetestowania produktów dla mamy. W związku z nacięciem krocza jakie mnie spotkało podczas porodu, wszystkie powyższe preparaty stosuję co najmniej raz dziennie. Jak wspomniałam powyżej, wszelkie rany na mnie bardzo długo się goją, moja położna była nieco w szoku że tak długo ranka się goi, ale taka moja natura, zawsze tak było. Preparaty schulke sprawiają, że czuję się odświeżona i naprawdę dogłębnie umyta i zdezynfekowana. Przyznam, że spotkałam się z nimi już w szpitalu, dlatego z ufnością zaczęłam je testować. Z czystym sumieniem mogę je polecić każdej mamie. Nie podrażniają, nie powodują żadnego szczypania czy dyskomfortu, świetnie oczyszczają skórę i dezynfekują eliminując nieprzyjemny zapach. POLECAM ! 

5 komentarzy:

 1. No to zadbali o Ciebie. Super.

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluję:)
  Bardzo przydatne i praktyczne produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję bardzo fajna przesyłka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj! Zastanawiałaś się, z czego wynika to, że rany na Tobie tak wolno i trudno się goją? Może warto byłoby podrążyć nieco ten temat. Ja ze swojej strony mogę polecić Ci substancję o nazwie karnozyna. Polecana jest ona wszystkim osobom, które zmagają się z trudno gojącymi się, problematycznymi ranami. Mowa tu także o ranach, które są spowodowane odleżynami, ale oczywiście - nie tylko, gdyż dobroczynne zastosowanie karnozyny dotyczy wszelkiego rodzaju ran. Jeżeli byłabyś zainteresowana tym tematem, to polecam poczytać sobie o tym tutaj. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że moja porada przyda się kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl