wtorek, 23 kwietnia 2013

NUK Silikonowe osłonki brodawki sutkowej
Opis producenta: Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka, ponieważ pokarm matki zawiera wszystko, czego organizm dziecka potrzebuje w tych pierwszych kilku miesiącach, żeby rosnąć i nabierać odporności. Jednak nawet to co najbardziej naturalne może sprawiać problemy, np. wtedy gdy brodawki sutkowe stają się podrażnione, obolałe i szczególnie wrażliwe.
Dokładnie z myślą o takich problemach NUK opracował osłonki brodawek sutkowych, które chronią brodawki w czasie karmienia piersią.
 • innowacyjny trójkątny kształt pozwala na bezpośredni kontakt skóry matki i niemowlęcia
 • wykonana z niezwykle miękkiego i cienkiego silikonu
 • miękkie wewnętrzne wypustki delikatnie stymulują wypływ pokarmu
 • w zestawie z praktycznym pudełkiem do higienicznego przechowywania

Moja opinia: W zestawie mamy dwie sztuki i pudełeczko ochronne. Na początku karmienia piersią tego typu nakładki były dla mnie wybawieniem. Idealnie rozwiązały problem płaskich brodawek. Nakładki są silikonowe więc łatwe do umycia a przy okazji miękkie i solidne, nie zostały rozerwane czy nadgryzione. Podoba mi się też higieniczny pojemniczek. Z doświadzcenia wiem, że położone gdziekolwiek przezroczyste nakładki nikną nam z oczu a potem trzeba na szybko szukać. Z czasem ich użytkowania brodawki jakby się wyciągnęły więc nakładki nie były już mi potrzebne. Ale przyznaję, że ten wynalazek to moje wybawienie :) Mały się tak nie denerwował i karmienie przebiegało sprawniej, właściwie prawidłowe uchwycenie piersi ;)
10 komentarzy:

 1. nigdy nie uzywałam, ale ciekawy produkt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie kiedyś sprawdziły się od Avent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam z Aventu, ale moja córa z nich pić nie chciała no i nie było wyjścia, trzeba było się męczyć bez ochronek, dopóki sie brodawki nie wyleczyły.

  OdpowiedzUsuń
 4. u nas na szczęście obyło się bez nakładek, ale uważam je za rewelacyjny wynalazek pomocny przy naturalnym karmieniu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dziś Twój humorek? Bo ja jestem tak zła, przed chwilą przez przypadek skasowałam sobie 90 komentarzy na blogu...chyba tez Twój :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Oooo tak te silikonowe nakładki mi tez bardzo pomogły. W czasie gdy wszystkie mamy narzekały na ból piersi, ja sie cieszyłam, że chociaż ta przyjemność mnie ominęła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl