piątek, 3 października 2014

Kessa - rękawica do peelingu Hammam
W ramach współpracy z marsylskie.pl wybrałam sobie do testów kilka produktów. Bardzo mnie zainteresowała Kessa - rękawica do peelingu Hammam :)

OPIS: Sposób barwienia: tradycyjna arabska metoda, barwniki bez chemicznych utrwalaczy

Kessa jest tradycyjną rękawicą używaną w arabskich łaźniach zwanych Hammam do rytuału oczyszczającego. Służy ona do głębokiego oczyszczania skóry z martwego naskórka przy użyciu czarnego mydła Savon Noir lub mydła Aleppo.

To najbardziej naturalny sposób, aby pozbyć się szorstkiej skóry oraz martwego naskórka. Z czasem uwalnia skórę od nierówności i pobudza krążenie. Masaż wspomaga jej działanie oczyszczające. Po zabiegu skóra jest gładka i miła w dotyku.

Kessa wykonana jest z ziarnistej bawełnianej tkaniny niezbędnej do głębokiego peelingu ciała i ścierania czarnego mydła.


Właściwości:
  • pomocna w walce z cellulitem i rozstępami,
  • poprawia krążenie krwi,
  • jest świetnym oczyszczającym peelingiem,
  • przygotowuje skórę do nakładania balsamów, kremów i olejków
  • odpręża, relaksuje,


MOJA OPINIA: Rękawica przychodzi oryginalnie zapakowana z instrukcją obsługi ale nie po polsku ;) Jednak na stronie sklepu wszystkiego można się dowiedzieć - nawet poznać rytuał Hammam.

Przyznam, że kiedy odpakowałam ją z paczki i wymacałam :) miałam wrażenie, że ona nie zrobi nic z moją skórą. Wydawała mi się bardzo delikatna i praktycznie bez wypustek, ziarnistości. Rękawica wykonana jest z materiału lekko chropowatego, ma czarny kolor, nie barwi wody. Zakończona jest wygodnym ściągaczem, będzie pasować nawet do dłoni z długimi palcami czyli mojej.

Najpierw stosowałam ją razem z czarnym mydłem, potem z peelingiem drobnoziarnistym. Już od pierwszego zastosowania po masażu czułam mega poprawę. Taka sobie niepozorna ale rewelacyjnie współpracuje z kosmetykami. Wszystko przebiega płynnie, nie ma efektu tępego przesuwania po skórze. Ładnie wygładza skórę, wygładza i pobudza krążenie. Czuć rzeczywiście różnicę w dotyku. Stosuję ją zwykle na uda, pupę i czasem boczki. Polecam serdecznie !

14 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl