niedziela, 16 września 2018

Sherlock Holmes: Pojedynek z Irene Adler


Dzisiaj chciałam Wam pokazać książkę o Sherlocku Holmes'ie wydawnictwa FOXGAMES.

OPIS: Irene Adler otwiera w Londynie swoją własne biuro detektywistyczne. Gdy Sherlock Holmes się o tym dowiaduje, reaguje jak zawsze ze spokojem, ale czy nie powinien jednak potraktować swojej konkurentki poważnie? Niebawem znajdzie odpowiedź na to pytanie, ponieważ właśnie doszło do pewnego zabójstwa i do porwania.Wciel się w postać Holmesa lub Adler i rozwiąż te sprawy.

Graj sam lub rzuć wyzwanie drugiemu czytelnikowi. Staraj się być jak najlepszym detektywem, bo tutaj bohaterem jesteś Ty! W tym komiksie na graczy czeka wielka niespodzianka. Daje on możliwość rywalizacji w dwie osoby – pierwsza wciela się w postać Sherlocka, a drugiej przyjdzie pokierować działaniami Irene Adler. Pojedynek oferuje przejście komiku na dwa odmienne sposoby – zwycięży osoba, która jako pierwsza złapie złoczyńcę!MOJA OPINIA: Zacznę od tego, że to komis. Książeczka jest formatu A5. W trakcie przygody wcielamy się w jedną z dwóch postaci - Irene lub Sherlocka. Podczas przesłuchań Irene możne zadać cztery pytania, a w trakcie całego śledztwa ma możliwość porozmawiania z dwoma ze swych kontaktów. Sherlock natomiast może zadać 3 pytania podczas przesłuchań i ma możliwość porozmawiania z trzema ze swych kontaktów. Kontakty Irene znajdują się na początku książki, Sherlocka na końcu książki. 

W trakcie śledztwa jesteśmy odsyłani do różnych miejsc w książce pojawiają się też kluczowe pytania, na które powinniśmy odpowiedzieć na przykład co było narzędziem zbrodni, kto zabił  i jaki był motyw zabójstwa. Warto wszystko sobie zapisywać na kartce zwłaszcza kto jest kim bo może się nam pomieszać. Musimy też być skupieni na książce bo inaczej zabłądzimy lub wszystko nam się pomiesza. Początkowo odszukiwanie numerków jest nieco nudne, ale kiedy po kolei odkrywamy fakty oglądając ilustracje i czytając tekst, zaczyna to sprawiać przyjemność i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju wydarzeń. 

Książka na pewno spodoba się dzieciom starszym, którzy mogą wcielić się w detektywa i spróbować samemu wytypować szukane osoby. Uczy też uważności oraz kojarzenia faktów. Przyznam, że nie miałam wcześniej do czynienia z taką książką, jest to coś nowego co nie pozwoli nam się nudzić :)

7 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl