niedziela, 20 października 2019

MONTESSORI MAXI MOJA FARMA


Dziś Kochani chciałam Wam zaprezentować fajną grę MONTESSORI MAXI MOJA FARMA, którą można zamówić na stronie DANTE.

OPIS: Gra polega na dopasowywaniu zwierząt do odpowiedniej układanki. Dziecko losuje trójwymiarowy kształt zwierzątka ze specjalnego pudełka, a jego zadaniem jest rozpoznanie gatunku, kierując się jedynie zmysłem dotyku. Zestaw oparty jest na metodzie edukacyjnej włoskiej psycholożki - Marii Montessori. Zabawa i edukacja to nowa seria edukacyjna, która pozwala dzieciom na poznawanie określonych obszarów i zdobywanie istotnych kompetencji, które są istotne w późniejszych etapach życia.

Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą.

MOJA OPINIA: Jest to gra tak naprawdę dla dziecka w każdym wieku. Według producenta najlepsza będzie dla przedziału wiekowego 3-6 lat. Podstawą jest pudełko z ukrytymi zwierzętami. Z niego dziecko wyjmuje pojedynczo zwierzęta rozpoznając je po dotyku i kształcie. W następnej kolejności umieszczamy każde zwierzę w odpowiednim miejscu na planszy zbudowanej z dużych puzzli. Oprócz ogólnie znanych zwierząt pojawiają się też gatunki takie jak paw. Przy okazji możemy omówić jakie zwierzę gdzie mieszka, co najchętniej je - jak wygląda małe i duże. Podoba mi się fakt, że całe pudełko jest użyte w zabawie - z płaskiego pudełka budujemy duże pudełko z otworami. W każdej chwili można je potem rozłożyć do pierwotnej wersji.  

Chciałam nadmienić że po ułożonej zabawie można do pudełka też wkładać inne przedmioty, żeby dziecko również je rozpoznało - łyżeczkę, grzebień itd. To świetna zabawa dla nas wszystkich. 

Ogólnie bardzo fajna gra, idealna dla chłopca i dla dziewczynki, świetnie się sprawdzi i sporo nauczy. Polecamy serdecznie!

12 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl