środa, 11 grudnia 2019

Gdzie kupić złoty łańcuszek ?


Jak byłam małą dziewczynką mój wujek przywoził mi zza granicy czasopisma kolorowe. Głównie była tam moda ale też biżuteria. Bardzo lubiłam je oglądać wszystko było takie piękne i błyszczące, miałam wielką ochotę sama sobie kupić te produkty.

Niestety w tamtych czasach nie było to proste, za wszystkim trzeba było stać i też być dogadanym żeby w ogóle coś kupić.

Złoty łańcuszek tak naprawdę kojarzy mi się z mamą. Zawsze miała i ma taki na szyi bez względu na to, czy znajduje się w domu, w pracy czy może jest na wsi i pomaga cioci w ogrodzie. Jej łańcuszki są delikatne, pięknie się prezentują przy mamy ciemnej karnacji.

Jednak złoto to wyrób ponadczasowy, zawsze jest modny i wygląda dobrze. Kilka razy próbowałam sprzedać swoje srebrne różności i te kwoty jakie usłyszałam za nie były śmieszne.

Złoty łańcuszek niesie ze sobą sporą ilość propozycji dostępnych w różnego rodzaju splotach oraz dowolnych grubościach. Dzięki temu można znaleźć złote łańcuszki nie tylko dedykowane kobietom, lecz także męskie propozycje w szerszych wariantach. 

Każdy z łańcuszków wyposażony jest w bezpieczne zapięcie typu karabińczyk, a dołączone do zestawu, ozdobne pudełko znakomicie zaakcentuje złoty łańcuszek podarowany jako prezent. Najbardziej modne teraz długości to są od 38 cm do 55 cm. 

Warto zwrócić uwagę na próby 333 i 585 drogocennego kruszcu potwierdzonych certyfikowanymi metkami jubilerskimi zatwierdzonymi przez Polski Urząd Probierczy.

Dając komuś złoty łańcuszek otwieramy drogę do jego kreatywności - może na nim zawiesić wisiorek, medalik lub nawet kilka tego typu ozdób.

Istotna tak naprawdę jest grubość splotu, sposób łączenia oczek oraz ogólna długość łańcuszka. Złoty łańcuszek o cienkim splocie jest bardzo popularnym prezentem, na I Komunię Świętą. Wystarczy do niego dokupić zawieszkę lub medalik. 

Dla mężczyzn zwykle warto wybrać coś o grubym splocie wygląd on bardziej masywnie i zdecydowanie podkreśla zdecydowany charakter oraz dobry gust mężczyzny. Preferowane są tutaj łańcuszki z płaskimi wydłużonymi ogniwami. Dla kobiet zwykle wybierane są delikatne łańcuszki o skręconej strukturze. Tego typu właśnie łańcuszki ma i lubi moja mama. 

Jest też zasada, że im dłuższy łańcuszek tym większa powinna być zawieszka.  

A Wy jakie łańcuszki lubicie ?


15 komentarzy:

 1. Ja akurat nie lubię złotego koloru. Wolę srebro.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas Komunia w tym roku więc taki łańcuszek to podstawa..

  OdpowiedzUsuń
 3. Złoty łańcuszek to świetny prezent, na pewno się nie znudzi i nie wyjdzie z mody.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja biżuterii praktycznie nie kupuję, bo często dostaję ją w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym, aby mnie było stać chociaż na srebro teraz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam jeszcze moj łańcuszek z komuni ale rzadko go nosze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja lubię średniej grubości łańcuszki, takie najbardziej pasują do krzyżyka, który noszę od wielu, wielu lat!

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna pamiątka na długie lata.

  OdpowiedzUsuń
 9. W zeszłym roku szukałam złotego łańcuszka na chrzest mojego siostrzeńca. Wcześniej Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak dużo różnych splotów jest do wyboru :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl