sobota, 9 maja 2020

Rośliny z ALBAMAR
Dziś chciałam Wam napisać o zamówieniu ze sklepu Albamar. Oczywiście nie jest to post sponsorowany. Wszystko kupiłam sama.

Zamówienie złożyłam jeszcze 14 kwietnia a przyszło 7 maja. Natomiast nie mam o to żalu bo wszystko było napisane na stronie. Po prostu wiecie pandemia i ogrom zamówień. Natomiast bardzo zależało mi na dobrym zabezpieczeniu roślin i całej paczki. Rośliny przyszły w kartonie zabezpieczone dodatkowymi kartonami i folią. Trawy były zaopatrzone w patyczki.

Zamówiłam:

- Zawilec japoński 'Pretty Lady Susan' Anemone hupehensis

- Miskant chiński 'Memory' Miscanthus sinensis

- Floks wiechowaty 'Sonia' Phlox paniculata

- Brunnera wielkolistna 'Sea Heart'


Wszystko zdążyłam już posadzić także myślę, że za jakiś czas zrobię aktualizację ogródkową. Warto czytać w jakim stanie przychodzą rośliny bo naczytałam się sporo opinii o sklepach gdzie rośliny były źle zabezpieczone i zniszczyły się podczas transportu. Zobaczymy jak moje będą rosnąć bo jestem bardzo ciekawa. Sporo gatunków, na których mi zależało było wyprzedanych no ale warto polować. Teraz kiedy musimy siedzieć w domu zaczynamy bardziej dbać o własny dom i najbliższe otoczenie zwłaszcza w centrum miasta gdzie do lasu daleko. 

Rośliny wydają się w bardzo dobrym stanie system korzeniowy zdrowy, ale oczywiście będę dawać znać co u nich słychać. Każda doniczka opisana także jestem póki co zadowolona. 

Znacie te rośliny ? Możecie polecić jakieś gatunki ?

10 komentarzy:

 1. Czekam na dalsze posty o roślinkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie roślinki. Mojej mamie by się na pewno spodobały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że będą teraz pięknie rosły :D Swoją drogą, nie wiedziałam, że takie doniczkowe kwiaty wysyłają pocztą też

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam te szkółkę. Wszyscy bardzo chwalą zakupy w albamar. Osobiście jeszcze zakupów u nich nie robiłam, ale zrobię bo mają ciekawe, rzadkie rośliny. Bardzo ładne roślinki zakupiłaś. Nie są wybredne. Napewno Ci pięknie urosna i zakwitną. To prawda teraz taki czas że naprawdę poświęcamy więcej czasu dzieciom, rodzinie.. I naszemu domkowi, ogródkowi. Chociaż ja tak tego nie odczuwam... Zawsze było dużo pracy i w domu i w ogrodzie.😁👍🤞💪Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 5. super, chyba zacznę też wrzucać wpisy o moich roślinach bo są moją miłością i miło będzie wrócić do takiego wpisu za kilka miesiący i zobaczyć jak w ciągu tego czasu urosły.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lovely flowers! My miniature rosos are flowing now as well ))

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie zamawiałam roślin przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie kusi żeby zamówić jakieś sadzonki z dostawą do domu. Skoro z tego sklepu były dobrze zabezpieczone, to muszę tam zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl