czwartek, 7 maja 2020

Rozwój seksualny dzieci - Piotrowska


Dziś o książce, która przyda się każdemu rodzicowi.


OPIS: Książka, która pomoże Ci świadomie wspierać kształtującą się seksualność dziecka

Nie potrafimy rozmawiać o seksualności z naszym dzieckiem. Nikt nas tego nie nauczył, nikt nie przekazał nam pozytywnego modelu seksualności. Seksualność od zawsze była tematem tabu.

To jednak na nas, rodzicach, spoczywa odpowiedzialność za kształtowanie seksualności naszego dziecka. Nie zostawiajmy tego instytucjom, internetowi, kolegom czy samym dzieciom.

Dzięki niej otrzymasz praktyczne, codzienne narzędzia komunikacji i wsparcia, dowiesz się:
- czym jest seksualność i w jaki sposób rozwija się od narodzin do pełnej dojrzałości,
- jak rozmawiać z dzieckiem i świadomie wspierać je w procesie rozwoju seksualności,
- jak nie popełniać błędów ograniczających ten rozwój,
- jak uchronić dziecko przed zagrożeniami związanymi z seksualnością,
- jak wychować asertywnego seksualnie człowieka, zdolnego do wyrażania swoich potrzeb.MOJA OPINIA: To książka absolutnie genialna. Im jestem starsza tym więcej rzeczy mi umyka. Po prostu zapominam co było kiedyś, jakie miałam potrzeby, co myślałam o swoim ciele kiedy miałam pierwszą miesiączkę itd. Dzięki tej książce jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o dojrzałość dziecka w danym wieku - pierwszy zarost, pierwsza miesiączka, zmiana głosu itd. O seksualności i zmianie ciała nie wspomnę. Tutaj mamy skarbnicę wiedzy. Znajdziemy też odpowiedzi na pytania czy można przy dziecku chodzić nago, czym jest wstyd, zły dotyk, pornografia itd. Wiele bardzo ważnych aspektów. Mamy też wyjaśnienie jak należy mówić o narządach płciowych jak je nazywać, skąd się biorą dzieci itd. No ogrom wiedzy. Oczywiście są tematy takie które znamy, ale często nie wiemy jak je ugryźć i przekazać dziecku żeby nie było to bajkopisarstwo a jednocześnie żeby jakoś edukować w domowym zaciszu. Nawet jeśli sami wstydzimy się mówić o pewnych rzeczach to warto dać dziecku książkę do przeczytania na pewno wyniesie z niej wiele dobrego. 

Ja jestem za świadomą edukacją seksualną. Sama jako dziecko musiałam szukać informacji po gazetach bo nie było wtedy internetu. Niestety dziś internet też nie jest dobry bo można wyczytać z niego wiele bzdur jak np że każda kobieta ma zawsze orgazm a każdy mężczyzna na zawołanie jest gotowy zaspokoić kobietę i to kilka razy w ciągu nocy. 

Dlatego właśnie tak cenię tę książkę, jest mądrze napisana i bardzo edukacyjna. Polecam !


7 komentarzy:

 1. To super, że powstają takie książki - choć mam wrażenie mało optymistyczne wrażenie, że akurat ci, którzy ich najbardziej potrzebują ich nie przeczytają :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że książka bardzo pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, w Internecie to można wyczytać sporo bzdur. A jak wejdzie się na jakieś forum to tym bardziej... Dobrze, że powstała ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, dobrze, że istnieją takie książki. Ja jestem za tym, żeby w szkole też tego uczyli, no bo jednak wielu rodziców nadal nie potrafi rozmawiać o takich rzeczach, ale może pomogłaby im ta książka

  Miłego wieczoru i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka trudna, ale potrzebna. Lepiej dowiadywać się takich rzeczy z książek i sprawdzonych publikacji, niż z internetu, gdzie aż roi się od głupot i niesprawdzonych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. jako psycholog dziecięcy, bardzo chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl