wtorek, 24 sierpnia 2021

Jak tanio ogrodzić swoją posesję?

 


Przypomnijcie sobie osiedle domków jednorodzinnych lub bloki. Pewnie je już widzicie przed sobą :)

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystuje sie ogrodzenie panelowe. Jest to tak naprawdę tania i co najważniejsze szybka w wykonaniu alternatywa zaznaczenia swojego terenu. Ogrodzenie panelowe to coś co fajnie wydziela ogródki ale nie tylko. U nas na osiedlu blokowym wszystkie mieszkania parterowe mają właśnie takie ogrodzenie wokół tarasu. My korzystamy z takiego ogrodzenia już ponad 6 lat i kopletnie nic się z nim nie dzieje. Nadal jest mocne i solidne. 

Ogrodzenie takie fajnie wydziela nam strefę tarasu - tak naprawdę możemy je wybrać według naszych potrzeb - może być niższe lub wyższe co kto woli. Powiem Wam szczerze, że profesjonalnie zrobione ogrodzenie będzie się trzymać mocno i solidnie i przyda się każdemu do wielu rozwiązań. Ja z jednej strony ogrodzenia puściłam bluszcz - ładnie się na nim wspina do góry jednocześnie obrasta pionowe elementy i kratki. Można w ten sposób zrobić łdną kompozycję przy domu. 

Innym rozwiązaniem jest też powieszenie na takim ogrodzeniu donic z kwiatami. Mam sporo takich właśnie donic z zaczepami. Świetnie trzymają się one na ogrodzeniu i też pięknie to wygląda. 

Na jednej ze ścianek z kolei przypięłam pergole. Zależało mi na kratkach angielskich i one idealnie przylegają do ogrodzenia, wszystko wygląda ładnie i symetrycznie. Tak naprawdę to ogrodzenie panelowe może Wam służyć jako solidny stelaż do różnych rozwiązać na tarasie czy ogrodzie. 

Takie ogrodzenie panelowe składa się z podmurówki oraz osadzonych na betonie słupków w równej odległości od siebie. Na dole przykręcane są płyty do podmurówek mocuje się też wkręty do siatki, a dokładniej do paneli.  Dwa lub trzy mocowania idealnie trzymają panele w słupkach, oczywiście zależy to od wysokości paneli - im wyższe tym więcej mocowań. W takich panelach można też zrobić furtkę z zamkniem i kluczykiem. Bardzo fajne i praktyczne rozwiązanie.  

Pamiętajcie, że Wasza posesja to skarb i trzeba ją odpowiednio ogrodzić żeby czuć się bezpiecznie. Takie ogrodzenie genialnie się sprawdza - to inwestycja na lata - nie ruszy jego nic!

My sami nie robiliśmy tych paneli to znaczy nie montowaliśmy. Wolę takie rzeczy zlecić firmie, która się na tym zna. Dla mnie ważna jest solidność i bezpieczeństwo. Jesli ktoś nigdy tego nie robił może zrobić to źle na przykład na złym lub źle przygotowanym podłożu co po jakimś czasie wyjdzie i cała konsytukcja może się popsuć.  Lepiej postawić na fachową firmę, która zna się na rzeczy. Jeśli szukacie takiej firmy to warto zerknąć na stronę https://www.ogrodzeniepanelowe.pl/. Tutaj dowiecie się wszystkiego! Znacie panelowe ogrodzenie?

7 komentarzy:

 1. Zdecydowanie warto postawić na sprawdzoną firmę w zakresie takiego ogrodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi na szczęście już to odchodzi, bo ogrodzenie działki było : )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. We did it recently and it was very expensive but my partner did it himself, material were expensive!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już mam ogrodzenie z czerwonej cegiełki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o takim ogrodzeniu. Mi się podoba, lubię takie praktyczne rozwiązania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydatny wpis dla osób, które są na etapie poszukiwania ogrodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne ogrodzenie, lekkie i praktyczne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl