środa, 18 stycznia 2023

wynajem drukarek i kserokopiarek - czy warto?

 


Wynajem drukarek to coś co odmieniło życie wielu firm. Wyobraźcie sobie, że zakładacie swoją pierwszą firmę. Wasz budżet jest niewielki, chcecie trochę potestowac różne rozwiązania i niekoniecznie od razu wszystko kupić. Czasami w głowie jest wiele pomysłów ale nie ma skąd na to brać pieniędzy. Często też nie wiemy do końca jak ostatecznie będzie wyglądać nasz nowy biznes. Chcemy trochę się rozeznać na rynku, poznać zapotrzebowanie osób z okolicy. Różnie to bywa jak to w życiu. Natomiast dla takich biznesów powstało kilka fajnych rozwiązań, które warto poznać. 

Jednym z pomysłów jest wynajem drukarek i kserokopiarek. Jeśli planujemy jakiś konkretny czasowy projekt i bardzo jest nam na daną chwilę potrzebny tego typu sprzet. Jeżeli nie chcemy od razu kupowac nowego i zagracać naszej firmy na kilka lat. Wystarczy właśnie skorzystać z takiej dzierżawy czy wynajmu sprzętu. Wtedy zawieramy odpowiednią umowę, umawiamy się na określony czas wynajmu oraz oczywiście kwotę zapłaty. Jest to super opcja bo możemy dzięki temu sobie przez miesiąc czy nawet dłuższy okres czasu przetestować jak to się u nas sprawdzi. Sprawdzimy wtedy jak często taki sprzęt był nam potrzebny - czy faktycznie był on wykorzystywany czy raczej stał i kurzył się bezużyteczny. 

Jeśli nam się taka opcja sprawdzi to wszyscy są zadowoleni - zarówno my - bo zrealizowaliśmy zaplanowane cele - jak i nasi klienci, którzy mogli u nas załatwić większą ilość rzeczy w jednym miejscu. Okazuje się, że nawet przy niewielkim budżecie jest możliwość wynajmu tego typu sprzętu. Drukarki i kserokopiarki czasem są potrzebne w określonych miesiącach działalności danej firmy - na przykład kiedy zbliżają się jakieś targi lub organizujemy jakieś ankiety czy innego typu pomysły. Po zakończonym terminie możemy po prostu cały ten sprzęt oddać. Nie tracimy też czasu wówczas na konserwację czy serwis tych urządzeń. 

Drukarka to sprzęt bardzo potrzebny właściwie wszędzie ale jak wiecie drukowanie na zwykłej drukarce większej ilości materiału jest męczące i czasochłonne. Kserokopiarka to zupełnie inna bajka - praca tutaj odbywa się zdecydowanie szybciej i sprawniej. Natomiast jak wiecie takie urządzenia zajmują dość dużą powierzchnię biurową. Warto zastanowić się czy zamiast kupna po prostu nie wynająć sprzętu na określony czas. Serdecznie polecam takie rozwiązanie, nic nie tracimy, a możemy tylko zyskać. 

Post powstał we współpracy blogowej.
5 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl