sobota, 29 czerwca 2013

XENNA błonnik - streetcom

W ramach kampanii Streetcom otrzymałam do testowania XENNA błonnik.

Opis producenta: Xenna błonnik to preparat na bazie wysoko skoncentrowanego, naturalnego błonnika pszennego. Po spożyciu zwiększa on swoją objętość i stymuluje jelita do przesuwania znajdujących sie w nich resztek pokarmowych. Dzięki temu Xenna błonnik oczyszcza jelita z zalegających w nich złogów i w konsekwencji reguluje prawidłową pracę jelit. Preparat przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które poszukują sposobu na dobrą przemianą materii każdego dnia.

Xenna błonnik przede wszystkim uzupełnia codzienną dietę o błonnik potrzebny do właściwego funkcjonowania jelit, dzięki czemu:
 • ułatwia zwalczanie zaparć
 • oczyszcza jelita
 • reguluje pracę jelit i rytm wypróżnień
 • ułatwia wypróżniania
Działanie błonnika pszennego zawartego w Xennie błonnik zostało ocenione pozytywnie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Oznacza to, że jego dobroczynne działanie zostało dowiedzione naukowo.

Xenna Błonnik jest wygodna w dawkowaniu. Wystarczy raz dziennie przyjąć dwie łyżeczki preparatu by zadbać o jelita.

Produkt można stosować długotrwale bez obawy o uzależnienie czy „rozleniwienie” jelit. Xenna błonnik nie jest wchłaniana ani trawiona przez organizm, może być stosowana codziennie, a jej systematyczne stosowana przynosi długotrwały efekt.

Stosowanie - Dorośli: 2 łyżeczki (ok. 11 g) na dobę. Preparat należy wsypać do szklanki wody, herbaty, soku, muesli lub jogurtu i przed spożyciem wymieszać. Należy wypijać co najmniej 250 ml wody lub soku owocowego na każde ok. 5,5 g (łyżeczka) preparatu. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt może być stosowany przez diabetyków.


Moja opinia: Błonnik (prócz tego dostarczanego w pożywieniu np w owocach czy warzywach) dodatkowo przyjmowałam w postaci takich płatków, które można nabyć w marketach. Dosypywałam je do musli itd. Oczywiście nie jadłam musli regularnie, przyjęcie raz dziennie 2 łyżeczek błonnika wydaje się bardziej regularne i łatwiejsze. Ostatnimi czasy zauważyłam, ze przemiana materii w moim organiźmie przebiega szybciej. Ale prócz Xenny jem bardzo dużo sezonowych owoców takich jak czereśnie i truskawki. Do tego zaczęłam ćwiczyć na piłce i sporo spacerować. Jedno opakowanie Xenny zawiera 220 g, do testów dostałam aż 3 opakowania czyli łącznie 660 g produktu. Łykamy go 2 łyżeczki dziennie, więc myślę, że wystarczy jeszcze na conajmniej pół roku jak nie dłużej ;). Powiem szczerze, ze preparatem się dzielę z mamą, która od czasu do czasu miewała problemy żołądkowo-jelitowe. Teraz to się bardziej unormowało, ale jej dieta również uległa zmianie w związku z porą roku. Co ważne preparat nie wywołał u nas żadnych rewolucji żołądkowych. Nie zawiera cukrów i substancji słodzących, konserwantów ani barwników. Ciekawy produkt, dla osób które chcą zwiększyć dawkę błonnika w swojej diecie.

16 komentarzy:

 1. Muszę kiedyś zacząć regularnie przyjmować błonnik i zobaczyć jak będzie na mnie działał.

  OdpowiedzUsuń
 2. streetcom? jeszcze się coś tam dzieje? Ja nawet ankiet do wypełniania od dawna nie dostaję...

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam w tabletkach ale całkiem o nim zapomniałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. najlepszą formą błonnika jest jogurt naturalny+otreby

  OdpowiedzUsuń
 5. o mnie streetcom chyba zupelnie zapomnial...

  OdpowiedzUsuń
 6. ja to tylko otreby wcinalam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja wysłałam im list ze zgodą, nie otrzymali do dziś, a wysłany został ze 2 lata temu.

  OdpowiedzUsuń
 8. obiecujący produkt, chyba się za nim rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyzwyczaiłam się do spożywania błonnika, teraz nie wyobrazam sobie bez niego skutecznej diety :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Obecnie mam len mielony i działa chyba podobnie do tego błonnika .

  OdpowiedzUsuń
 11. brałam ten błonnik bardzo fajny dawał uczucie lekkiej sytości

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl