wtorek, 24 września 2013

Schudnij z Kaizen

W ramach współpracy z http://sensus.pl/ otrzymałam do recezji powyższą książkę, tytuł jest dość dziwny i niejednoznaczny, dlatego szybko przyciągnął moją uwagę.

OPIS: Wiesz wszystko o dietach cud, magicznych tabletkach i wyczerpujących ćwiczeniach? Próbowałeś ich wszystkich? Masz dosyć reklamowych sloganów o pięknym ciele i szczupłej sylwetce, bo wiesz, że zostały stworzone tylko i wyłącznie po to, by sprzedać Ci nowe pigułki, herbatki czy podręczniki do ćwiczeń? Jeśli tak, to trzymasz w ręku najbardziej odpowiednią książkę! Jej autor przestał się odchudzać, wyrzucił wagę i w efekcie waży dzisiaj kilkadziesiąt kilogramów mniej. Jak to możliwe? Jak się nazywa magia, która przynosi takie rezultaty?

To Kaizen: filozofia małych kroków, stworzona po to, by pomóc nam się zmienić - bez narzucania sobie rygorów, ponoszenia wyrzeczeń, wykonywania większego wysiłku. Autor udowadnia, że konsekwentne stosowanie tej znanej w biznesie metody pozwala na uzyskanie trwałego efektu, i to szybciej, niż byś się tego spodziewał.
Od dziś nie stawiaj przed sobą żadnego konkretnego celu, przestań się ważyć i mierzyć, a także sprawdzać wyniki. To przeszłość, do której nie ma po co wracać. Powiedz stop irytującej karuzeli skoków wagi. Kaizen to jedyna metoda, która pozwoli Ci wyjść z tego zaklętego kręgu. To sposób, dzięki któremu zaczniesz się po prostu zmieniać, powoli i bez wysiłku. Zaś uzyskanie właściwej wagi czy sylwetki będą tylko ubocznymi efektami tej zmiany. Prędzej czy później przyjdą same, bo rozpoczniesz nowe, zdrowe, lekkie i szczęśliwe życie.

Ta metoda naprawdę działa! Zdziwisz się, jakie to może być proste!
MOJA OPINIA: Początkowo podeszłam do KAIZEN jak do kolejnej książki o odchudzaniu. Brnąc przez kolejne strony zdałam sobie sprawę, że to zupełnie inna książka, baaardzo różni się od innych pozycji jakie miałam okazję już przeczytać :) ma swoje specyficzne i mądre przesłanie.

Autor nie zachęca do ważenia się ani też do stosowania diety. Mimo, że jest mężczyzną to także zmagał się z wagą. Podszedł do tego tematu bardziej pod kątem przemyśleń i zdrowego rozsądku. Z książki możemy się m.in dowiedzieć dlaczego pewnego dnia zapragnął schudnąć. Czytamy krok po kroku jakie zmiany zauważył w swoim ciele kiedy ważył bardzo dużo i kiedy ważył coraz mniej. 

Metoda Kaizen nie wymaga od nas wysiłku, wobec tego nie czujemy się nią zmęczeni. Autor zachęca do ruchu ale nie karze nam biec maratonów lecz krok po kroku opisuje jak się przygotować do aktywności fizycznej. Na co zwrócić uwagę, żeby się nie przeziębić i nie dostać skurczu mięśni. Jaką aktywność fizyczną wybrać dla konkretnej osoby.

Autor nie zachęca też do katowania się ani dietami, ani ćwiczeniami na siłowni. Pewnego dnia zrozumiał, że katorga jaką sobie funduje dzięki dietom i wysiłkowi nie pozwala mu tak żyć. Organizm najzwyczajniej w świecie chce odpocząć, chce wziąć urlop od maltretowania się. Metoda Kaizen jest prosta aczkolwiek bardzo inteligentnie pomyślana, daje wiele energii i nie stawia przed nami celów nie do osiągnięcia. Autor namawia do zmiany sposobu myślenia oraz stylu życia - muszę przyznać, że bardzo mi zaimponował wieloma swoimi pomysłami. Według mnie to świetna książka, którą przeczytacie jednym tchem. Po jej przeczytaniu musiałam obgadać wszystko z mężem i mamą, czułam wielką potrzebę podzielenia się niektórymi trikami z innymi np. Trik z wodą :).

Autor pisze o wszystkim na własnym przykładzie, jak sam doszedł do pewnych wniosków. KAIZEN niesie pozytywne przesłanie dla każdego kto chce czuć się ze sobą dobrze :).

Książka zawiera około 200 stron i jest podzielona na logiczne i przydatne rozdziały. Bardzo polecam !

20 komentarzy:

 1. lubię czytać takie książki,więc na pewno mi się spodoba.Dobry wpływ miał też na mnie wstęp do książki Ewy Chodakowskiej:) Lubię jak w książce autor zwraca się do mnie bezpośrednio tak jak Ewa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja od dziś się odchudzam, ciężko będzie bo mocno się zapuściłam. hormony raz biorę raz nie biorę.
  wolałabym nie brać. muszę poszukać jakiegoś dobrego lekarza i skonsultować się

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jeszcze nigdy nie byłam na diecie i nawet nie wiedziałąbym od czego zaczac :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak sobie myślę, że wszystko wszystkim ale ruch i tak najważniejszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam ;) jednak wątpię, że by mi pomogła schudnąć, ja już wiem wszystko i o zdrowym stylu życia i o dietach i jakoś tego nie umiem zastosować w praktyce

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo chetnie przeczytam :) jesli ja gdzies znajde.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję !!! Zapraszam do nas na bardzo łatwy konkurs !!! dużo wygrywa !!!
  http://zopiniuj.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie odchudzanie to ćwiczenia przede wszystkim:)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawa książka :)
  na szczęście póki co nie muszę się odchudzać :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam tę książkę, też ją recenzowałam. Jest świetna. :) Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 12. nie słyszałam o tej metodzie...rzucę na książkę okiem jak znajdę w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaintrygował mnie trik z wodą....

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa książka :) Chętnie ją przeczytam w całości ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś nie bardzo wierzę w moc takich książek, ale co tam, można spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 16. hmmm ciekawa pozycja moze warto nabyć ??? :-)))

  OdpowiedzUsuń
 17. Twoja opinia brzmi bardzo ciekawie.. Fajnie, że autor podszedł do tego "z głową".. bo w innym wypadku łatwo byłoby się zniechęcić nawet "tylko czytając o wysiłku":)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl