środa, 25 października 2017

Kapitan Nauka Memory na 3 sposoby Co robimy?


Kochani pokażę Wam dziś bardzo fajną grę dla dzieci z serii KAPITAN NAUKA Memory na 3 sposoby.

OPIS:  Wyjątkowa gra o rosnącym stopniu trudności dla dzieci w różnym wieku: 2+, 4+, 6+

Memory na 3 sposoby Co robimy? to wyjątkowa gra dla całej rodziny: dzięki trzem wariantom gry o różnym stopniu trudności rozgrywkę można dostosować do wieku oraz potrzeb najmłodszych graczy.

Jak grać w Memory na 3 sposoby?

Pamięć 2+ pierwszy wariant gry odpowiedni jest dla dwulatków. Maluchy odsłaniają po dwie z zakrytych kart, próbując zapamiętać położenie każdej z nich. Zadaniem graczy jest odnalezienie i zebranie jak największej liczby par.

Spostrzegawczość 4+ sprawdzi się idealnie dla dzieci w wieku 4-6 lat. W tym wariancie gracz musi odnaleźć parę, a następnie wskazać przynajmniej jedną z trzech różnic między pozornie identycznymi obrazkami.

Refleks 6+ to najtrudniejsza z wersji. Odpowiednia dla nieco starszych dzieci, w której najważniejsza jest szybkość. Tutaj różnic szukają wszyscy uczestnicy, dlatego liczy się szybkość i bystre oko!

Gra kończy się wtedy, gdy wszystkie karty zostaną odkryte, a wygrywa ten, kto ma najwięcej par.

Duże, trwałe karty bez problemu chwyci w ręce już dwulatek. Zabawne kolorowe ilustracje Magdaleny Popovics, przedstawiające codzienne czynności, uatrakcyjnią zabawę i spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym!

Co tak zmęczyło Jasia, że zasnął na kanapie? Dokąd jedzie Mateusz? Dowiedz się, co robią bohaterowie Memory na 3 sposoby!

wiek: 2-9 lat
MOJA OPINIA: Powiem krótko - gra jest genialna. Nic tak nie scala dziecka z rodzicem jak fajna ciekawa gra, która dodatkowo uczy czegoś nowego. Najprościej mówiąc gra polega na rozłożeniu kart obrazkami w dół, każdy gracz wybiera dwie karty - zadanie polega na znalezieniu dwóch podobnych obrazków. Po znalezieniu ich trzeba wskazać minimum jedną z trzech różnic, które są między nimi.  

Świetna gra ucząca spostrzegawczości i ćwicząca zapamiętywanie. Wciągnęła nas bardzo i co ciekawe bardzo szybko przy niej ucieka czas. Nawet się nie obejrzycie a mija te 20-30 minut. Synek ma 5 lat i jesteśmy z nim zauroczeni tą grą. Prosta ale pełna frajdy. Polecam serdecznie na jesienne deszczowe dni. 

12 komentarzy:

 1. Świetna gra. Masz rację, wspólne chwile nawet przy grach są super,uwielbiamy razem coś robić, bezcenne:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe, nigdy nie grałam w taką grę

  OdpowiedzUsuń
 3. realy.. i wanna play this game.. :) nice post dear
  https://wpthemesfree.website wp best

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna gra :) mam i często gram z moim synem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna gra, mam nadzieję, że już niedługo będziemy się tak bawić :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba podpowiem mojej cioci, żeby kupiła synkowi :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl