sobota, 10 lutego 2018

PALUSZKI czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą - Renata Piątkowska

WYDAWNICTWO BIS ma sporo fajnych książek dla dzieci, dziś o jednej z nich :) 

OPIS: Jeden dzień z życia Marcinka, czyli co robi dziesięć paluszków przedszkolaka przez cały dzień. Poznając burzliwe przygody dziesięciu paluszków pewnego przedszkolaka, które ciekawe świata, są w ciągłym ruchu, dowiadujemy się, jak wiele niezwykłych zdarzeń spotyka go każdego dnia. Nawet zwykłe śniadanie, ustawianie wieży z klocków, trzymanie się ręki mamy czy odwijanie cukierków z papierka może być, z punktu widzenia paluszków, ciekawą przygodą. Niegrzeczne paluszki zaciskają się w piąstki, a czasem nawet dłubią w nosie. Grzeczne, wręczają mamie kwiatek, wyciągają biedronkę z kałuży i lubią się myć. Jedno jest pewne – nigdy się nie nudzą, bo życie przedszkolaka jest przecież takie fascynujące! Przeczytacie o tym w mądrej, pogodnej i innej niż wszystkie książce Renaty Piątkowskiej „Paluszki”.
MOJA OPINIA: Jest to książeczka o paluszkach :) Bohater krok po kroku opisuje nam swój dzień, od momentu przebudzenia, śniadania, przedszkola po moment zasypiania. Opisuje rolę paluszków w codziennym życiu, kiedy to paluszki układają puzzle, obklejają się cukrem czy też bawią się pianą w wannie. Każdego dnia paluszki mają wiele ciekawych przygód i zadań do wykonania. Bohater marzy nawet o większej ilości rąk, żeby mieć wtedy jeszcze więcej paluszków. W jednym czasie mógłby wtedy zrobić o wiele więcej fajnych rzeczy. 

Bardzo fajna książeczka dla dzieci, ładnie wydana - kolorowa ze sztywną okładką, ciesząca oko każdego malucha. Daje też do myślenia jak ważne jest to co mamy i jak wielką rolę w naszym życiu pełnią zwykłe paluszki . 
13 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl