czwartek, 22 lutego 2018

ŚWIAT FLORKA - Natalia Kusaj, Katarzyna GumulakDzisiaj Kochani chciałam Wam opowiedzieć kilka słów o książeczce dla dzieci Świat Florka.MOJA OPINIA: Jest to przede wszystkim książeczka dla dzieci, które za chwilę pójdą do przedszkola (ale nie tylko). Pozwala ona przygotować dziecko na nową sytuację jaką jest chodzenie do przedszkola. Każda zmiana może być dla dziecka stresująca - nowe dzieci, nowe Panie, nowe otoczenie. Pamiętam jak starszy synek szedł do przedszkola - początki nie były łatwe. Synek nie chciał zostawać w nowym miejscu bez rodziców. Nic nie działało, nawet nie można było mu powiedzieć, że mama idzie teraz, ale przyjdzie po obiedzie. Rady Pań przedszkolanek były wtedy nieocenione, szkoda, że nie mieliśmy wtedy tej książeczki. 

Florek to chłopiec, który rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Jest on zestresowany, boi się wszystkiego, np. że nie znajdzie kolegów i nie będzie potrafił nic wyrecytować na wystąpieniach przed rodzicami. Każdy jego dzień jest początkowo bardzo trudny. Wydaje mu się, że jest w sytuacji beznadziejnej, ale nic bardziej mylnego. Każdy poszczególny rozdział opisuje nową sytuację w przedszkolu oraz porady jak sobie radzić z różnymi emocjami dziecka. Sporo rzeczy pokrywa się ze znaną mi osobiście rzeczywistością. Dlatego serdecznie polecam Wam tę książkę. Mimo, że starszy synek już lubi przedszkole to słucha tej opowieści z zaciekawieniem. Książeczka jest przydatna dla rodzica zarówno od strony psychologicznej, jak również praktycznej - dowiaduje się jakie zabawy są proponowane w przedszkolu, czego się można spodziewać. Zapewniam, że jest to świetna pozycja zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci oraz oczywiście rodziców. 13 komentarzy:

 1. Świetna książeczka, z pewnością spodoba się każdemu dziecku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że prezentujesz takie właśnie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że są takie książeczki. Pisałam pracę licencjacką na temat tego, jak dziecku trudno przystosować się do takiej nowej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna edukacyjna książeczka, chętnie bym ją kupiła dla dziecka idącego do przedszkola :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O jejku, uwielbiam takie historie dla dzieci. Wydaję się być ciekawą książeczką. Jak tylko urodzę to zapiszę ją sobie do kupienia.
  Zapraszam do siebie : https://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/02/piekne-samobojczynie-lynn-weingarten.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog z pięknymi zdjęciami kochana! <3
  Zapraszam - www.loveanea.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. fajnie, że to książeczka z przesłaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwracam uwagę na zapakowane paczki i ta mnie zauroczyła <3
  Mój blog - ZAPRASZAM
  Pozdrawiam, Zuzanna

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem bardzo fajne dla dzieciaków :D

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie nie ma w rodzinie dzieci w wieku przedszkolnym są albo takie naprawdę maluszki albo już takie szkolne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajna pozycja dla rodziców mających maluchy w tym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Już znamy przedszkole, ale chętnie na nią zerknę :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl