piątek, 23 marca 2018

Królik Franek i problem krótkiego ogonka, Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy- Krzemińska

Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy- Krzemińska

Dzisiaj zapraszam Was do recenzji dwóch książeczek dla dzieci. Jest to Królik Franek i problem krótkiego ogonka oraz Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy.

OPIS: Królik Franek to seria książeczek przedstawiająca różne sytuacje, z którymi muszą niekiedy mierzyć się dzieci w wieku przedszkolnym. Historia oraz pytania na końcu książeczki pozwolą na zrozumienie sytuacji i prawidłową reakcję. Seria powstała w konsultacji z psycholog dziecięcą Martą Żysko-Pałubą.
MOJA OPINIA: Książeczka Królik Franek i problem krótkiego ogonka opowiada o króliku, który chodzi do przedszkola. Pewnego razu do jego grupy dołącza kotka Pusia, która ma krótki ogonek. Na początku wszystko jest w porządku. Kiedy jednak królik po raz pierwszy zobaczył jej krótki ogonek zaczął jej unikać i na głos komentować co o tym sądzi. Myślał, że przez tę cechę nikt nie lubi kotki. Bał się nawet, że jest to zaraźliwa przypadłość i na wszelki wypadek trzymał się z daleka. Książka w sposób prosty tłumaczy, że inność nie jest zła czy gorsza. Po prostu czasem tak bywa, że ktoś jest nieco inny i wyróżnia się od reszty. Nie należy się tego bać, ani unikać takich osób. Ważne jest to jakimi jesteśmy w środku - wygląd nie ma znaczenia. Trzeba być miłym i dobrym dla innych.

Druga książeczka Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy ukazuje problem przegrywania w przypadku dzieci. Króliczek dostaje od rodziców swoją wymarzoną grę i wszyscy zaczynają razem grać. Franek cały czas wygrywa, z czego jest niesamowicie zadowolony. Aż do pewnego momentu kiedy zdarzyła się pierwsza przegrana, potem kolejna i kolejna. Początkowo sądzi, że wszyscy oszukują i tylko on tak naprawdę jest najlepszy. W bardzo prosty sposób okazuje się, że każdy może wygrać. Nie da się ciągle wygrywać. Najważniejsze jest to, żeby dobrze się bawić, a nie to żeby za każdym razem być pierwszym. 

Książeczki są napisane prostym językiem, mają urocze obrazki i co ważne dużą czcionkę. Na końcu każdej historii są pytania, które jeszcze bardziej ułatwiają wyciągnięcie morału z przeczytanych historii. 

Serdecznie polecamy !

8 komentarzy:

 1. Fajnie się prezentują, mi się podobają, a mały czytelnik ostatnio nie zgadza się na zgaszenie światła bez przeczytania książki :P

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ładnie się prezentują te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wykonane książeczki z mądrą treścią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne książeczki, ładne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej, ale piękne ilustracje !

  OdpowiedzUsuń
 6. Te ilustracje są piękne <3333 chociaż książeczka raczej nie dla mnie xD, to jednak dla dzieciaków zdaje się mieć fajne przesładnie!
  http://teczowabiblioteczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Królik Franek ma uroczy pyszczek :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl