środa, 4 kwietnia 2018

Książeczka kreatywna Bobo BookDzisiaj chciałam Wam pokazać książeczkę Bobo Book.

OPIS: Jest ona znakomitą zabawą dla dzieci od 2 roku życia. Rozwija wiele umiejętności malucha i pozwala na długą, zajmującą zabawę z dorosłymi, z rodzeństwem, jak i samodzielną.

Każda strona Bobo Book daje możliwość kliku zabaw, pozwalając na dostosowanie do umiejętności dziecka, a także na długi czas zabawy.

Poprzez zabawę dziecko uczy się rozpoznawania i nazywania kształtów, grupowania kolorów, dopasowywania i kojarzenia podobieństw oraz wrażliwości dotykowej, opowiadania czy zachowań w codziennych sytuacjach.

Do każdej książeczki dołączone są podpowiedzi oraz opisy gier i zabaw.


MOJA OPINIA: Książeczka została stworzona przez mamę trójki dzieci. Jest wykonana z filcu, strony są spięte dużymi kółkami dzięki czemu nie wyrwą się i pozostaną na miejscu. Na okładce można umieścić zdjęcie dziecka. Najbardziej podobają nam się elementy na rzepy, które można odczepiać i przyczepiać wielokrotnie oraz części ruchome. Według mnie jest ona stworzona właściwie dla każdego dziecka, każdy maluch znajdzie coś dla siebie.  

Do książeczki dołączono instrukcję z propozycjami zabaw. Strona z kształtami pozwala na dopasowanie kształtów do ramki lub układanie według kolorów. Następna strona opowiada historię misia, który w ciągu dnia ma kilka różnych zajęć. Sam miś jest mobilny i można go umieścić w różnych miejscach (np. w wannie czy pod kołdrą ) ;) Kolejna strona przedstawia ulicę oraz sygnalizację świetlną - uczy dziecko kiedy można przejść na drugą stronę ulicy, a rzepy na rączkach Mamy i Misia przypominają o trzymaniu za rączkę podczas tej czynności. Z kolei na stronie memory dziecko uczy się pór roku, można też zagrać w klasyczne memory obracając wszystkie elementy i szukając par obrazków. Oczywiście nie ma konieczności stosowania instrukcji, możemy sami wymyślać zabawy :)

Każda zabawa ma też dodatkowy komentarz psychologa na co zwrócić uwagę, żeby zabawa była przyjemnością i dobrze się dziecku kojarzyła.

Książeczka jest przepięknie wykonana. Wszystko idealnie docięte i precyzyjnie zrobione. Jestem pod wielkim wrażeniem także praktyczności produktu. Książeczka się nie pogniecie i śmiało można ją zabrać ze sobą w podróż.    

Polecamy!


14 komentarzy:

 1. Świetne są te książeczki :D Sama bym się nimi bawiła :D

  OdpowiedzUsuń
 2. wow, ta książeczka wygląda fantastycznie, jest przyjazna dla dzieci. trójwymiarowa i edukacyjna, ekstra

  OdpowiedzUsuń
 3. Czad :) Moja Młoda jeszcze chwili potrzebuje, żeby zająć się takimi cudami, ale dostała taka gotową książeczkę sensoryczną i bardzo polubiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa, szczególnie te elementy do przyczepiania, choć ogólnie cały pomysł moim zdaniem bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudna propozycja, kilka lat temu szukałam czegoś takiego i szczęścia nie miałam :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczna książeczka, na pewno przynosi wiele zabawy i radości dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna i kreatywna :) jest też ładnie wykonana.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nareszcie jakas książka której by mój syn nie rozdarł

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja Jaga ma podobną książeczkę :) Jak dla mnie rewelacja ! Super pomysł na prezent

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl