wtorek, 10 kwietnia 2018

Muzyka dla dzieci i brzuszka - muzyczny elementarz KIDIMAX


Chciałam Wam dziś przedstawić muzykę dla dzieci.

Mamy obecnie poniższe płyty:

OPIS: Muzalinki Podróże Małe i Duże – trzecia już płyta Muzalinków, to kwintesencja tego, co kojarzy się z najlepszymi piosenkami dla dzieci – mądre, ponadczasowe teksty, przepiękne kompozycje oraz znakomite interpretacje w wykonaniu małych artystów.

W Podróżach Małych i Dużych dzieci wybiorą się m.in. w daleką podróż z najmniejszym podróżnikiem świata – Panem Maluśkiewiczem, zaśpiewają słynne „tralalala” z Panem Tralalińskim i jego rozśpiewaną rodzinką, odkryją gdzie Pan Hilary zapodział swoje okulary i dowiedzą się, co się stało z rozsypanymi literkami Abecadła…

Muzyczny elementarz dla dzieci - to seria płyt z piosenkami dla dzieci, które powinny się znaleźć w każdej domowej płytotece. Piękne, wartościowe piosenki zaśpiewane przez małych artystów. Ponadczasowe teksty, znakomite kompozycje oraz mistrzowska interpretacja. Prawdziwe dziecięce emocja. Pozycja obowiązkowa. Po prostu. 

Mamy wersję wiejskie ZOO, które zawiera piosenki o zwierzętach oraz płytę cztery pory roku czyli piosenki do wierszy Marii Konopnickiej. Piosenki są śpiewane przez dzieci. 

Mamy tutaj też zamieszczone książeczki z tekstami, dziecko jeśli już umie czytać może sobie śpiewać wtedy samo. 

Dla brzuszka i dla maluszka Nowy dwupłytowy album z muzyką dla kobiet w ciąży oraz niemowląt. Specjalnie wyselekcjonowany materiał muzyczny, zgodny z sugestiami psychologów, pedagogów i muzykologów.
MOJA OPINIA: Kidimax to strona na której można znaleźć wiele ciekawych płyt dla dzieci i nie tylko. Zależało mi na znalezieniu płyt z muzyką dla dzieci. Nie lubię włączać komputera czy internetu i tam puszczać muzyki bo co chwilę są reklamy co jest strasznie irytujące. Tutaj włączam płytę na odtwarzaczu CD i leci piosenka jedna za drugą. Nie muszę się niczym przejmować, ani reklamą ani treścią, która nagle pojawia się przed oczami. 

Dziecko może się w tym czasie bawić klockami czy jeść. Jest to też fajna opcja do auta żeby włączyć podczas jazdy. Bardzo polubiliśmy właściwie wszystkie płyty, są też bardziej melancholijne pojedyncze piosenki, ale je zwykle omijamy. Nasze dzieci wolą zdecydowanie radosne piosenki o Kukułeczce, Kotku czy tęczy. Wersja dla brzuszka i maluszka też się u nas sprawdza, ale rzadziej ją puszczamy - są to elementy muzyki klasycznej i uspokajającej jest coś do zabawy i usypiania. Ta pozycja jest raczej dla młodszych dzieci. 

Tak sobie myślę, że trochę wyszło z mody słuchanie płyt. My jednak bardzo lubimy, dzieci chętnie słuchają i zapamiętują. 

Serdecznie polecamy powyższe płyty ! 

9 komentarzy:

 1. Fajnie, że można coś takiego kupić.

  OdpowiedzUsuń
 2. takie płyty cd przydają się szczególnie podczas jazdy autem z dzieckiem. moja koleżanka tak robi, zawsze puszcza muzykę dziecięcą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci słyszą dźwięki w łonie matki, więc super sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest to naprawdę świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że to świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna sprawa, w wersję dla brzuszka i maluszka z pewnością się zaopatrzę w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kiedyś pewnie właśnie w ramach mody, zaopatrzyłam się w sporo płyt, ale mój syn bardzo długo był fanem ciszy :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że w przyszłości mogą mi się przydać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl