piątek, 7 grudnia 2018

``Święta przez cały rok. List od… Część 2``
Dziś chciałam Wam przedstawić fajną książkę dla dzieci. 


10 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza jest przekazane Fundacji Zaczytani.org na program Bajkoterapii w domach dziecka.


To setki terapeutycznych spotkań, które pomagają dzieciom radzić sobie z trudnymi emocjami poprzez kontakt z literaturą, bajkami.

OPIS: Linus i Rudolf znani z książki „List od…” powracają, a wraz z nimi Majk, nowoczesny Święty Mikołaj, w skórzanej kurtce i motocyklowych butach. Jego dwaj pomocnicy znów mają ręce pełne roboty, mimo że za oknem świeci piękne wakacyjne słońce. Okazuje się, że… święta trwają cały rok. Każdy czas jest bowiem odpowiedni, aby pomagać innym. Chłopcy szybko przekonują się, że jeden dobry uczynek pociąga za sobą następne, mimo że czasem nie wszystko idzie tak, jak powinno. Bohaterów czeka wiele niesamowitych przygód, mnóstwo zabawnych zbiegów okoliczności, a także niewiarygodne zwroty akcji. A towarzyszyć im będą dobrze znane z poprzedniej części postacie: Włochaty, myszątko, gadający pies…

Ciepła, zabawna i wciągająca opowieść z uniwersalnym przesłaniem: zawsze warto czynić dobro, nie tylko w święta.

MOJA OPNIA: Książka jest cudownie wydana, piękne ilustracje kolorowe i miłe dla oka. Opowiada o współczesnym świętym Mikołaju, który jeździ na motorze i nosi skórzaną kurtkę porozumiewając się specjalnym komunikatorem ze swoimi pomocnikami. Tym razem nimi zostali Linus i Rudolf, którzy mają ręce pełne roboty. Pewnego dnia kiedy zbliżają się wakacje postanawiają zrobić coś dobrego. Udają się do domu spokojnej starości żeby poczytać książki i poznać tamtejszych seniorów. Porusza ich samotność i historia tych ludzi więc planują zrobić dla nich coś dobrego. Dwoją się i troją żeby tylko dla każdego solenizanta zdobyć na czas jakiś fajny prezent. W opowieści przewija się kilka wątków między innymi wątek przyjaźni oraz rodziny. 

Okazuje się, że żeby zostać świętym mikołajem trzeba się trochę nagimnastykować, żeby nikt się nie zorientował skąd pochodzą prezenty. Jedno pozytywne wydarzenie daje jednak fajne rezultaty i warto jest zrobić dla kogoś coś dobrego kosztem swojego wolnego czasu czy wygody. Zawsze możesz zmienić swoje życie i być lepszym człowiekiem. 

Książka jest dostępna wyłącznie w Empiku zarówno stacjonarnie jak i online. Zysk ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na rozwój bajkoterapii Fundacji Zaczytani.org. 

Jeśli jeszcze jej nie macie to gorąco zachęcam do zakupu !7 komentarzy:

 1. piękne książka, fantastycznie, że kupując ją wspieramy także potrzebujące dzieci

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie wydana, to fakt. Te ilustracje od razu przyciągają uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne ilustracje w żywej kolorystyce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie bardzo ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najpiękniejsze w tej książce jest to, że kupując ją pomagamy dzieciom

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl