niedziela, 6 stycznia 2019

Junior Chef - Harper Charise Mericle

OPIS: Książka dla wszystkich pasjonatów gotowania, jedzenia i magicznego świata telewizji.

Kamera, akcja, gotowanie! Czwórka młodych bohaterów – Tate, Rae, Caroline, Oliver – staje w szranki w jednym z konkursów kulinarnych. Jak wyglądają kulisy telewizyjnych konkursów? Jak dzieci poradzą sobie przy przed kamerami? Jak poradzą sobie z przyrządzaniem wymyślnych dań? Wciągająca, pouczająca, z przepisami.MOJA OPINIA: Jest to świetna książka dla wszystkich, którzy zastanawiali się jak realizowany jest program Junior Chef. Przedstawia ona po kolei kulisy oraz zasady obowiązujące uczestników. Poznajemy 4 bohaterów, którzy będą walczyć o główną nagrodę. Niektóre dzieci są nieśmiałe, inne z premedytacją patrzą prosto w kamerę żeby pokazać się od jak najlepszej strony.

Niestety nie można tutaj robić wszystkiego co się chce. Producentowi zależy na naturalnym zachowaniu, tak jakby w ogóle nie było kamer na planie. Więc jeśli ktoś sobie zaplanuje, że będzie showmanem może mu się to nie udać. Poznajemy oczywiście mocne i słabe strony uczestników, a także konkurencje dzięki którym można zdobyć nagrody dodatkowe. Tak jak w życiu jedni siebie lubią, inni nie. Okazuje się, że trzeba być cały czas czujnym i walczyć, nie można się poddawać, nawet jeśli wydaje nam się, że przegraliśmy.

Książka opisuje niektóre techniki kulinarne, a także inne ważne aspekty każdego Chefa takie jak - estetycznie podane danie, czysty blat, schludnie wyglądający kucharz. Czwórka młodych bohaterów – Tate, Rae, Caroline, Oliver walczą o nagrody oraz zwycięstwo. Jak to bywa w programach telewizyjnych prócz talentu kulinarnego muszą udzielać wywiadów, odpowiadać na różne pytania będąc jednocześnie opanowanym i spokojnym. Nie mogą odmawiać kontaktu z mediami.

Za złe pracowanie z kamerą czyli łamanie zasad dostaje się pewnego rodzaju karę. Nie opłaca się iść pod prąd bo nagroda jest jedyna i warta pracy. 

Książkę czyta się bardzo szybko, jest ciekawa i pokazuje kulisy dziecięcej rywalizacji. Poznajemy też dużo tajemnic telewizyjnych i ciekawych sztuczek dziennikarskich.  

11 komentarzy:

 1. Takie kulisy dziecięcej rywalizacji to interesująca płaszczyzna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, zwłaszczakiedy mają taką samą pasję i cel

   Usuń
 2. Ciekawa pozycja i można się dowiedzieć kilku fajnych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna propozycja i co ciekawe, nie tylko dla dzieci. Mnie bardzo inspiruje do tworzenia dekoracji na talerzu i ogólnie do gotowania ciekawych i unikalnych potraw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zawsze lepsza od telewizji, a skoro Junior Chef spodobał mi się na ekranie, to w kartonowej oprawie będzie jeszcze lepszy. Pozdrawiam i już szukam gdzie mogę taką kupić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takiej książki jeszcze nie czytałam, ale chętnie to nadrobię :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny pomysł na książkę na pewno zawiera sporo ciekawostek! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl