sobota, 12 stycznia 2019

Kapitan Nauka. Memory na 3 sposoby. Zwierzyniec 2+, 4+, 6+ Nowa EdycjaDziś przychodzę z kultową grą memory, a dokładniej - Kapitan Nauka. Memory na 3 sposoby. Zwierzyniec 2+, 4+, 6+ Nowa Edycja. 

OPIS: Memory na 3 sposoby Zwierzyniec to druga edycja wyjątkowej gry przeznaczonej dla całej rodziny! Trzy warianty rozgrywki oraz intrygująca szata graficzna nie pozwolą dzieciom się nudzić bez względu na wiek.

W zależności od wybranego wariantu, gra trenuje pamięć, spostrzegawczość lub refleks, a także ćwiczy motorykę małą.

2+ Pamięć – jest to najprostsza forma gry, przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych. Ten wariant gry bliski jest klasycznemu memory.

4+ Spostrzegawczość - przewidziany dla nieco starszych dzieci od 4. roku życia. W tej wersji celem graczy jest nie tylko odkrycie par, ale także wskazanie minimum jednej z trzech różnic między obrazkami.

6+ Refleks – rozrywka przeznaczona dla starszych dzieci. Po odsłonięciu pary przez jednego z graczy wszyscy uczestnicy szukają trzech, dwóch lub jednej różnicy zgodnie z zasadą "kto pierwszy, ten lepszy"!

Gra kończy się wtedy, gdy wszystkie karty zostaną odkryte, a wygrywa ten, kto ma najwięcej par.

Karty zostały wykonane z grubej tektury, dzięki czemu wytrzymają wiele emocjonujących rozgrywek! Dzieci z pewnością polubią zabawne, sympatyczne wizerunki zwierząt autorstwa Magdaleny Popovics, a gra będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu.

wiek: 2- 9 lat
MOJA OPINIA: Memory to nasza ulubiona gra. Mieliśmy już wcześniej już jedną wersję tej gry (w żółtym opakowaniu), ale z innymi obrazkami. Tym razem wybraliśmy zwierzęta. Zazwyczaj gramy w szukanie par oraz oczywiście staramy się znaleźć też szczegóły, którymi różnią się minimalnie karty. 

Zwierzęta, które tu występują to bóbr, ryś, mucha, miś, osioł, orzeł, słoń, koń. To jest bardzo prosta gra dla każdego praktycznie w każdym wieku. Bardzo ją lubimy, a przy okazji można poćwiczyć pamięć i nauczyć się czegoś nowego - np. nazw zwierząt czy spostrzegawczości oraz refleksu. 

Karty wykonane są bardzo porządnie nic się z nimi nie dzieje, a używamy tej gry już kilka miesięcy. Podoba mi się też to, że na ulotce mamy propozycje także innych gier z wykorzystaniem tych kart. Dla nas to jedna z ulubionych gier, cała rodzina może grać z dziećmi. Gra też jest bardzo zabawna, zwłaszcza kiedy ktoś się pomyli i wybierze nie to co sądził :)

Polecamy serdecznie. 


6 komentarzy:

  1. Nauka przez zabawę, to najlepsza forma spędzania czasu z dzieckiem. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam gry, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale też uczą i rozwijają :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam takie gry, fajnie że karty są dobrze wykonane :D Z doświadczenia wiem, że cienki karton może się przez przypadek ,,zjeść" hihi :P

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl