środa, 16 stycznia 2019

MAPY - Aleksandra i Daniel Mizielińscy


Dzisiaj chciałam Wam pokazać książkę MAPY. To kultowa pozycja znana na pewno nie jednej mamie. Mój starszy synek bardzo się interesuje mapami więc postanowiłam w końcu zamówić właśnie tę książkę.

OPIS: 51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!
MOJA OPINIA: Książka jest duża, wręcz ogromna, ale przepięknie wydana. Mamy w niej mnóstwo map różnych krajów oraz oczywiście kontynentów. Wydano ją przepięknie, każdy szczegół jest dopracowany kartki i okładka porządnej jakości. Jest to idealna pozycja dla każdego dziecka, nawet tego, które jeszcze za dobrze nie czyta. Ogląda sobie wtedy każdą stronę nad którą można spędzić sporo czasu bo po kolei krok po kroku poznaje wszystkie wymienione elementy. 

Na stronach przedstawiono mnóstwo obrazków począwszy od strojów ludowych, jedzenia, sportów, znanych osób i wszystko co nam się kojarzy z danym krajem. Są tutaj charakterystyczne dla danego miejsca zwierzęta, rośliny ale nie tylko. Niemal każdy obrazek jest podpisany. Pojawia się czasem też kilka słów dodatkowych na temat konkretnej ilustracji. 

Tak sobie myślę, że to książka dla każdego od 4 lat wzwyż, nawet rodzice są w stanie poświęcić długie godziny oglądając poszczególne obrazki. Na końcu książki mamy też flagi państw. Jest to tak naprawdę atlas świata ukazany w przystępnych, miłych dla oka obrazkach. To taka kopalnia wiedzy do nauki geografii, biologii i generalnie wielu innych nauk. Bardzo wartościowa książka. 
Warto ją mieć, zdecydowanie !

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od https://www.megaksiazki.pl/7 komentarzy:

 1. Kiedy mój chrześniak będzie trochę starszy, pomyślał o tym,żeby on też miał swoje mapy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa ksiażnka i świetny prezent na jakieś urodzinki :)

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna, będę o niej pamiętać;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna pozycja, po którą naprawdę warto sięgnąć :). Sama bym przejrzała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście pięknie wygląda, ilustracje też bardzo mi się podobają - lubię takie nietuzinkowe wydania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój chrześniak ma takie - uwielbiam je - na pewno zaopatrzę w nie moją córkę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl