środa, 7 sierpnia 2019

Doniczki HAGSEN - sadzimy rośliny miododajne
Dokładnie 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tego tytułu postanowiłam posadzić w swoim ogródku rośliny miododajne. Po okwitnięciu truskawek brakowało mi na balkonie czegoś dodatkowego.

Jak wiecie w dzisiejszych czasach sadzimy coraz mniej roślin dostarczających pszczołom pyłek i nektar - ich pożywienie. Skąd to wiem ? Zjeździłam mnóstwo marketów i sklepów ogrodniczych, a znalazłam tylko dwa interesujące mnie gatunki z około dziesięciu. 

Każdy z nas może więc małym wysiłkiem zasadzić w swoim otoczeniu rośliny, które pszczoły bardzo lubią i w ten sposób wspierać ich populację.Rośliny miododajne to m.in. aksamitka wąskolistna, uczep rózgowaty, werbena ogrodowa, wrzosy, wrzośce, lawenda wąskolistna, nasturcja. 

Do celu sadzenia wykorzystałam trzy doniczki Hagsen - Delta 200, Planet 260 i Square 170. Dwie pierwsze (czyli te okrągłe) na swoim dnie mają umieszczoną warstwę IPSA - Inteligenty Polimer Super Absorbcyjny - który może wchłonąć i zachować bardzo duże ilości wody (w stosunku do masy) i korzystać z niej stale i równomiernie, nawadniając podłoże rośliny. Dzięki zastosowaniu doniczek z warstwą IPSA ograniczamy ponad 3-krotnie częstotliwość podlewania roślin, pozwalając im na samodzielny pobór wody z ziemi nawet przez 2 tygodnie! 
Oznacza to, że można śmiało zaplanować wakacje czy inny wyjazd :) Dodatkowo, każda doniczka, składa się z co najmniej 50% drewna! Tak, wszystkie doniczki serii WOOD są tworzone z mieszanki specjalnych polimerów i np. pyłu drzewnego.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentują się doniczki, jak widzicie są one w różnych kształtach. Zasadziłam werbenę i lawendę. SUrfinię dostałam gratis od miłego Pana na ryneczku. 


Jak pisałam zjeździłam sporo supermarketów, a ostatecznie zakupy zrobiłam u Pana Antosia, który sam hoduje kwiaty na swojej wsi. Nie są one może najlepiej odżywione i podlane ale Pan zawsze jest bardzo miły i uprzejmy i widzę ile serca wkłada w swoją pracę. 

Jak widzicie roślinki już zasadzone i podlane obficie. 

A Wy jakie rośliny miododajne macie u siebie ? 

9 komentarzy:

 1. Ja bardzo kocham rośliny, ale niestety nie mam do nich ręki

  OdpowiedzUsuń
 2. My również sadzimy Werbeny i lawendę ale o tych doniczkach jeszcze nie słyszałam, więc będę musiała się za nimi rozejrzeć. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. ja na balkonie miałam łubin i naparstnice niedawno posadziłam nagietka bo mi niestety lawendy padły a na wiosne u mnie zawsze bratki i stokrotki bo trzmieliki je uwielbiaja

  OdpowiedzUsuń
 4. mam w domu mnóstwo kwiatów niestety ja osobiście nie mam do nich ręki

  OdpowiedzUsuń
 5. interesujące doniczki, ładne roślinki, szczególnie lawenda, obecnie moja mama zajmuje się wszystkimi kwiatami na działce i w domu. ale niebawem w moim mieszkaniu też coś zielonego się pojawi

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne, praktyczne doniczki w uniwersalnym kolorze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Doniczki mnie trochę zaskoczyły, świetne rozwiązanie przy wyjazdach itp. :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl