piątek, 2 grudnia 2022

Jak zadbać o zęby dzieci?

elgydiumDziś chciałam Wam pokazać produkty, których używamy w domu do higieny jamy ustnej dzieci. Mowa o produktach Pierre Fabre - marka Elgydium. 

Jak wiecie mycie zębów dzieciom to dość delikatna sprawa, nie zawsze mają na to ochotę i lubią coś co ich do tego zachęci. Na początku mieliśmy klepsydrę, która odmierzała czas piaskiem, ale jakoś potem się znudziła. Był też czas kiedy nastała moda na środki bez fluoru, ale szczerze mówiąc nie jestem za tym. Wolę pastę z fluorem zarówno dla siebie jak i dla dzieci. Tutaj na uwagę załugują nie tylko fajne opakowania - kto nie lubi emotikonek? Dodatkowo spodobały nam się pasty do zębów. Jedna z nich ma taką magiczną moc, że po określonym czasie piana w buzi zmienia się w białej w niebieską. To genialny pomysł, bardzo podoba się wszystkim taki sposób obserwacji mycia zębów. 

Ciekawą opcją jest też pasta o smaku tutti frutti. Ma ona przyjemny posmak faktycznie przypominający coś słodkiego. Jeśli chcemy możemy mieć cały komplet do mycia zębów czyli szczoteki, które też mamy oraz płyn do płukania. Generalnie nie jest on potrzebny ale dla lepszego efektu warto go używać. Zresztą jak tak stoi w ładnym opakowaniu pełnym buziek to sam zachęca do uzycia. 

Podoba mi się fakt, że firmy wymyślają różne ciekawe rozwiązania dla dzieci. Tymbardziej jeśli ma to na celu nakłonić dzieci do mycia zębów. 

Znacie te produkty?

 

4 komentarze:

 1. Ja używam pasty Elgydium dla dorosłych i jestem mega zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny zestaw, który na pewno zachęci dzieci do dbanie o zęby.

  OdpowiedzUsuń
 3. Syn ma teraz pastę Elgydium, kupiłam mu po tym jak od Elmexu miał ból zęba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kawa dla kawosza, idealne rozwiązanie. Sama ogólnie nie pijam już kawy, ale komuś na prezent chętnie kupuję jak wiem że jest kawoszem.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl