poniedziałek, 5 grudnia 2022

Pomysły na prezent z bee.pl

 Z czym kojarzy Wam się kawa? Bo mi nie tylko z przyjemnym porankiem ale także z filmami mojego dzieciństwa. To jest tak, że kiedy mamy wobec czegoś pozytywne skojarzenie to wtedy chcemy to posiadać. Podobnie jest z kawą - jeśli nam zasmakowała to zależy nam na tym, żeby ponownie ją nabyć w przyszłości. Daje nam ona poczucie przyjemności. 

Podobno ponad 50% amerykanów pije kawę każdego dnia. Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni. Do Polski ta firma trafiła w 2009 roku. Na samym początku Starbucks produkował tylko ziarna. Na pewno kojarzycie logotyp czyli slynną syrenkę, która umieszczona jest na każdym produkcie marki, nie tylko na kawach ale też na kubkach czy szklankach. Jak wiemy logotypy są przez każdego dobrze zapamiętywane i kojarzą się nam zawsze z daną marką. Starbucks przez lata wypracował wiele zasad, którymi się kieruje na całym świecie. W każdej kawiarni musi być czuć zapach kawy. Każdy sklep musi wyglądac w określony sposób, pracownicy muszą wyglądać schludnie i uśmiechać się do gości. 

Mnie osobiście ta firma zawsze kojarzyła się bardzo pozytywnie i nadal tak jest. Dziś chciałam Wam przedstawić moje pomysły na prezent dla kawoszy. Myślę, że wiele osób tak jak ja zna kawy ze starbucks. Zawsze kiedy mieszkałam w moim rodzinnym miasteczku kawiarnie Starbucks wydawały mi się praktycznie nieosiągalne. Do dużego miasta miałam za daleko, żeby specjalnie jechać tam na kawę. W moich ulubionych filmach także często przewijała się ta kawa. Zwłaszcza była ona widoczna w filmach akcji, ale także w tych typowo kobiecych gdzie bohaterka ma ciekawe, barwne przygody.

Kiedy nabyliśmy ekspres do kawy od razu zaczęłam testować różne kawy - najpierw te najbardziej znane oraz najtańsze później coraz bardziej wyszukane. Kiedy okazało się, że Starbucks zaczął sprzedawać internetowo kawy w ziarnach po prostu musiałam ich spróbować. Tak naprawdę było wiele produktów, które zwróciły moją uwagę. 

Idealnym pomysłem dla kawosza będzie nie tylko kawa ale także inne akcesoria do kawy. 

Najpierw zamówiłam kawy, potem miałam też ochotę na szklanki i kubki. Picie w ładnym kubku z logo zawsze mi się podobało. Okazało się, ż poza kawami w ziarnach są też do nabycia czekolady do picia, kawy mielone oraz kawy w kapsułkach. 

Ja wybrałam dla mojej rodziny kawy składające się w 100% z arabiki. 

Pierwsza to Starbucks Pike place roast Medium - to delikatny smak z nutą czekolady. W Pike Place powstała pierwsza kawiarnia Starbucks stąd wywodzi się nazwa kawy. Smak tej kawy jest łagodny oraz aromatyczny, nie ma posmaku kwaśności. Kawa ma niską zawartość kofeiny wobec tego można ją pić nawet parę razy dziennie. To jest kawa, którą ja piję najczęściej bo bardzo mi smakuje. Nawet potrafię ją pić bez cukru - nie jest tak bardzo wyrazista żeby była dla mnie za mocna.  

Druga kawa to Starbucks Espresso roast dark roast - to wyrazisty smak z nutami karmelu. To jest mocniejsza kawa o większej ilości kofeiny. Fajnie sprawdza się rano żeby się wybudzić po całej nocy. Tę kawę właśnie lubię rano kiedy potrzebuję energii do zaprowadzenia dzieci do szkoły i pojechania do pracy. Czasem piję ją nawet przed śniadaniem, żeby się obudzić. Fajnie też się sprawdza kiedy mam dużo pracy i potrzebuję się skupić. To też ulubiona kawa mojego męża. Także u nas w domu zawsze jest otwartych kilka kaw bo każdy preferuje coś innego. To jest też fajne bo dzięki temu w kuchni unosi się piękny aromat kawy. 

Te dwie mogę polecić z czystym sumieniem, ale nie tylko te. Warto tez przy okazji nabyć jakiś fajny kubek czy szklanki. Taki prezent jest świetnym rozwiązaniem.  

8 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl