czwartek, 2 marca 2023

Jak uzyskać odszkodowanie?Ostatnio zaczęłam się interesować BHP. Generalnie nie przyszło mi to samo, ale mieliśmy szkolenie BHP w pracy. Okazuje się, że nie miałam pojęcia o niektórych rzeczach, o których powinnam wiedzieć. Pan szkoleniowiec opowiadał nam różne ciekawe rzeczy m.in. że nie należy przelewać do butelek płynów szkodliwych dla zdrowia. Wiele było przypadków gdzie ktoś wlał do butelki po wodzie jakiś związek chemiczny żeby nie trzymać go w oryginalnej wielkiej butelce. Niestety kolejna osoba myśląc, że to woda bo przecież w takim opakowaniu płyn finalnie się znalazł niestety napiła się tego. Takich sytuacji w codziennym życiu może być mnóstwo - zwłaszcza kiedy jesteśmy zmęczeni oraz zestresowani. Nie zawsze nasza forma jest optymalna, czasem też różne rzeczy dzieją się niezależnie od nas i naszych umiejętności. 

Omawialiśmy też na spotkaniu też sytuacje kiedy ktoś wyrzucił niedopalonego peta do śmietnika. Potem zaprószył się ogień i zajął cały budynek. Przypadków jest mnóstwo ale warto zawsze się zabezpieczyć i mieć przy sobie telefon. W razie czego kiedy poślizgniemy się przed pracą czy ktoś nas potrąci - koniecznie trzeba wszystko udokumentować - zrobić zdjęcia z miejsca wypadku. Nawet jeśli wypadek jest w drodze do pracy gdzieś obok waszego domu. 

Natomiast sami wiecie, że są różne sytuacje, gdzie można uzyskac odszkodowanie. Można ulec wypadkowi zarówno jako pieszy ale też jako kierowaca. Nasza bliska osoba moga umrzeć. Można wnioskować o zwrot kosztów leczenia oraz rehabilitacji. Zniszczone mienie też zalicza się do możliwości uzyskania odszkodowania. Generalnie trochę tego jest. Nawet jeśli otrzymamy za niskie odszkodowanie warto udać się do odpowiedniej kancelarii o pomoc. Powinniśmy walczyć o swoje, a z pomocą odpowiednich osób może nam się to udać. 

Na początku warto znaleźć doświadczoną w temacie kancelarię. Jest tyle przepisów, których nie znamy, że nie warto zajmowac się sprawą w pojedynkę. Nawet jeśli będziemy misieli zaplacić za taką usługę to nam się to zwróci w postaci wyższego odszkodowania. Kiedy dajmy na to mieliśmy wypadek samochodowy to odszkodowanie powinno pokryć nie tylko naprawę samochodu ale też zniszczone ubrania czy zakupy zrobione przed wypadkiem. Ja o tym nie wiedziałam, ale sądzę, że niewiele ludzi ma pojęcie jakie tak naprawdę przysługują im prawa. Warto udać się do profesjonalnej kancelarii takiej jak www.tuodszkodowania.pl. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że otrzymaliśmy takie odszkodowanie jakie się w danej sytuacji faktycznie należy. 

Czy Wy byliście kiedyś w podobnej sytuacji?

Post powstał we współpracy blogowej. 

 
 

4 komentarze:

  1. Na szczęście nie byłam, ale w takim wypadku warto zwrócić się do profesjonalistów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na szczescie nie mialam takiej sytuacji, ale warto wiedziec,co nalezy zrobic. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. My też ostatnio mieliśmy szkolenie BHP.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl