wtorek, 14 marca 2023

Kompleksowe wyposażenie stomatologiczneKiedy byłam mała zawsze marzyłam aby zostac stomatologiem. Wydawało mi się, że taki zawód jest bardzo dobrze postrzegany społecznie, jednocześnie nie wymaga od specjalisty jakiejś wielkiej siły fizycznej. Praca sama w sobie nie jest bardzo ciężka. Dodatkowo stomatolog sam decyduje ile chce pracować w jakich godzinach, dniach itd. Do przyjęcia pierwszego pacjenta konieczne są podstawowe narzędzia stomatologiczne. Nawet z perspektywy pacjenta sami wiecie, że pięknie urządzony gabinet gdzie widzimy nowoczesny sprzęt po prostu powoduje, że czujemy się bardziej bezpiecznie. Natomiast jeśli idziemy do gabinetu, gdzie sprzęt nie jest najnowszy to od razu budzi to w nas podejrzenia oraz obawy. 

Okazuje się, że w internecie można znaleźć sklep, który kompleksowo jest w stanie wyposażyć gabinet stomatologiczny. Takim sklepem jest lubdent.com.pl znajdziemy tutaj właściwie wszystko co jest potrzebne do przyjęcia pierwszego pacjenta.

Najważniejszy jest oczywiście unit stomatologiczny - to jakby fotel wraz z z podpiętymi do niego urządzeniami takimi jak ssak, ślinociąg, lampa czyli generalnie wszystko co widzimy, że jest w obrębie fotela. 

Natomiast potrzebny jest także osprzęt. Dodatkowo warto mieć RTG punktowy. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach to jest taka podstawa dobrego wyposażenia. Nie chcemy przecież żeby pacjent musiał biegać po mieście w poszukiwaniu punktu RTG. 

Nie możemy oczywiście zapominać o autoklawie, który będzie nam sterylizował narzędzia. Bardzo potrzebny jest też komputer, w którym będziemy prowadzić całą dokumentację naszych pacjentów. To jest wielkie ułatwienie bo te czasy bez komputera już dawno odeszły do lamusa. Oczywiście wartość danego gabinetu jest uzależniona od producenta, modelu czy konfiguracji. Żeby praca była przyjemna warto postawić na wysokiej klasy sprzęt z przydatnymi końcówkami i osprzętem. Kompresor powinien dostarczać suche oraz higieniczne powietrze. Wiadomo, że urządzenia powinny mieć wszelkie certyfikaty medyczne, dzięki czemu zarówno lekarz jak i pacjent będą czuć się pewnie i bezpiecznie. Średniej klasy autoklaw ze zgrzewarką też będzie lepszym wyborem niż ten najtańszy o najniższej wartości rynkowej. Bardzo ważny jest też komputer, który będzie nam też służył do przechowywania kopii zapasowych danych dotyczących naszych klientów.  

Jeśli chodzi o sam zakup to warto rozważyć opcje lepszej jakości sprzętu. Zawsze można spróbować wziąć coś na raty. Wiadomo, że z czasem pracy te wszystkie wydatki będą się nam zwracać.  Warto zamówić cały sprzęt w jednym sklepie - zaoszczędzimy wtedy nasz czas i też pieniądze związane z wysyłkami i dostawami. 

Dajcie znać czy zwracacie uwagęna jakość sprzętów w gabinetach stomatologicznych.

Wpis powstał we współpracy blogowej.

   


 

1 komentarz:

  1. Zależy mi na tym, aby sprzęt był najwyższej jakości. Ma to odzwierciedlenie w poziomie wykonywanych zabiegów.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl