środa, 20 września 2023

Jaką lampę stojącą wybrać?

 

Oświetlenie w domu to bardzo ważna kwestia. Niektórym może się wydawać, że po co mieć parę źródeł światła jak wystarczy to jedno na suficie. Otóż okazuje się, że warto postawić na większą ilość lamp. Ja na swoim przykładzie mogłabym Wam napisać jak  było ze mną. Kiedy zamieszkaliśmy w nowym mieszkaniu od dewelopera początkowo mieliśmy tylko żyrandole sufitowe. Jeśli chcecie wiedzieć jak to wyglądało poszukajcie na moim blogu starszych wpisów tam nawet były zdjęcia pomieszczenia. 

Z perspektywy lat moje potrzeby zmieniły się diametralnie, nie wystarczy mi tylko światło z żyrandola. Okazuje się, że do czytania książki czy odpoczynku zdecydowalnie bardziej wolę lampę stojącą. Dzięki niej światło mnie tak nie męczy i mogę je skierować tam gdzie aktualnie jest mi potrzebne. Zdarzało mi się też przenosić lampę stojącą z jednego pomieszczenia do drugiego bo akurat taka była potrzeba i ta funkcjonalność bardzo dobrze się u nas sprawdziła. Pamiętam też jak dostawiałam tę lampę do kuchni gdzie pracowałam zdalnie już od wczesnego ranka. Kiedy było mi za ciemno mogłam sobie doświetlić komputer czy biurko. 

Lampa stojąca to produkt bardzo funkcjonalny i przydatny w codziennym życiu. 

W obecnych czasach mamy ogromny wybór takich lamp. Mnie osobiście bardzo się podobają te drewniane w stylu loftowym, ale moja mama na przykład ma u siebie lampę na dwa klosze - jeden oświetla sufit, a drugi fragment ściany co też daje fajny klimat w pomieszczeniu. 

Jakiś czas temu w sklepie widziałam też lampy w kształcie łuku, gdzie podstawa może stać bardzo daleko od klosza dzięki temu nie musimy stawiać jej blisko fotela czy kanapy wystarczy tylko odpowiednio nakierować sam klosz.  

Teraz kiedy zbliża się jesień i zima warto pomyśleć nad zakupem takiego produktu do domu. Będziemy spędzać w nim więcej czasu dlatego dodatkowe źródło światła z pewnością się przyda. 

Jak wiecie ja kocham światło ale klimatyczne. Nie lubię ostrego i mocnego światła z góry. Kojarzy mi się ono ze szkołą i przymusiwym siedzeniu w mocno oświetlonym pomieszczeniu. 

Bardzo mocno stawiam na delikatne oświetlenie o niezbyt dużym zasięgu. Lubię tez przemeblowania mieszkania więc lampa stojąca idealnie wpasowuje się w moje potrzeby. Cieszy mnie, że teraz w sklepach mamy tak duży wybór tego rodzaju produktów - zwłaszcza te modele designerskie potrafią mnie mocno zachwycić. Jeśli miałabym postawić na jedną lampę to właśnie byłaby to ta stojąca. 

Przed zakupem takiego produktu warto zastanowić się jakie kolory lubimy - czy wolimy raczej metalowe, drewniane czy szklane elementy. Czy bardziej odpowiada nam prostota czy może to lampa ma być tym elementem najbardziej przykłuwającym uwagę w pomieszczeniu? Warto też zwrócić uwagę jakiego typu żarówki będziemy mogli do niej przykręcić - czy zależy nam na ledach czy nie jest to istotne. 

Dajcie znać jakie lampy Wy lubicie? Jakie macie u siebie w domu?Post powstał we wspólpracy barterowej.  


3 komentarze:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl