sobota, 23 września 2023

Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecka?


NYMÅNE Lampa IKEA


Ten pomysł na post chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu. Poniżej zobaczycie przypadkowy żyrandol, który u nas przeżył sporo. Kiedyś miał klosze, potem włożyłam je do zmywarki i niestety skończyły nieciekawie. Ogólnie w nowym budownictwie są dość niskie mieszkania, co innego w kamienicy gdzie faktycznie mamy więcej przestrzeni. 

Jeśli chodzi o oświetlenie to takie zwisające żrandole wisiały u nas przez kilka lat. Okazuje się, że to nie był dobry pomysł. Dzieci lubią się bawić, wariowac i często zaczepiały żyrandol. Trzeba było jedna uważać na niego praktycznie zawsze co bylo też bardzo męczące. 

W końcu wpadły mi w oko lampu z IKEA z serii NYMANE. najpierw nabyłam jedną do pokoju dzieci, potem byłam tak zachwycona, że kupiłam jeszcze jedną i w planach mam kolejną. Są one stosunkowo małe i ogólnie mają minimalistyczny wygląd. To bardzo cenię sobie w oświetleniu żeby było proste ale bardzo efektowne jeśli chodzi o samo światło. 

Nabyłam też żarówki IKEA ale nie polecam bo były bardzo ciemne. Dokupiłam więc w sklepie te oto poniżej i wreszcie efekt jest taki jaki lubię. 


My mamy dość ciemne mieszkanie bo parter jednak właśnie taki jest. Oświetlenie jest u nas bardzo istotne. Tutaj kupiliśmy dwie lampy - każda ma kilka źródeł świetła. Elektryk zrobił je tak, że rozdzielił na dwa włączniki każdą z nich. Dzięki temu możemy w tej potrójnej włączyć jednym włącznikiem jedno adrugim dwa reflektory. 

Teraz planuję nabyć te na dwa reflektory bo chciałabym wymienić też platfon na korytarzu. 

Raczej nie prędko zdecyduję się na wiszące lampy bo te tak dobrze się u nas sprawdzają, że nie wyobrażam już sobie innego rozwiązania. Dla dzieci do zabawy też już ich żyrandol nie ogranicza więc bardzo fajnie. 

Warto tez zwrócić uwagę na dobre świetlówki imitujące światło dzienne - naprawdę robią one efekt wow. Tak sobie myślę, że światłem można naprawdę podbudować pomieszczenie. Pokój i farba na ścianie od razu wygląda lepiej bardziej świeżo. 
Zapomniałabym dodać, że świetło można skierować w dowolną stronę bo reflektorki się obracają - dzięki temu można sobie je tak ustawić jak się tylko chce.

Co mylicie o takim oświetleniu? Post nie powstał we współpracy. To tak dobrze się u nas sprawdza, że grzechem byłoby o tym nie napisać. 

 

4 komentarze:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl