sobota, 12 maja 2012

FLOS-LEK Krem półtłusty i Krem nawilżający do skóry z problemami naczyniowymi

Każdy z kremów ma po 50 ml pojemności, ich cechy wspólne to:
- bez parabenów
- można stosować na dzień lub na noc
- nie testowane na zwierzętach
- piękny zapach

Moim ulubieńcem jest krem nawilżający - ma bardziej lekką konsystencję (mam cerę mieszaną) szybciej się wchłania nie pozostawiając półtłustego filmu na twarzy. Jak ktoś mi zwrócił uwagę na drugim miejscu ma jednak Parafinę więc jeśli ktoś jej nie lubi to nie polecam, mnie osobiście natomiast krem nie zapchał. Poza tym ma bardzo ciekawy skład czyli wyciąg z miłorzebu japońskiego, bratka i arniki, posiada też filtr UV niestety nie ma oznaczenia jakiej wysokości jest to ochrona.

Drugi natomiast krem półtłusty jest bardziej "ciężki" na twarzy i bogatszy. Wg mnie bardziej nadaje się na noc. Z opisu na opakowaniu czytamy, że "badania aparaturowe potwierdziły wzrost nawilżenia skóry o około 72% po 5 godzinach od zastosowania". Ma w składzie wyciąg z kasztanowca i cyprysu wiecznie zielonego oraz lipy. Zawiera też masło shea co jest dodatkowym plusem.

Oba kremy są bardzo obiecujące, przemawia do mnie ich skład zawierający wyciągi roślinne, natomiast nie można oczekiwać, że już istniejące naczynka znikną. Jedynie odpowiedni zabieg u dermatologa z użyciem lasera jest w stanie to zrobić. Jeśli ktoś się interesuje ziołami i ich zastosowaniem to wie, że kasztanowiec zwyczajny uelastycznia naczynia krwionośne i udrażnia je, często w maściach przeciw żylakom stosowana jest escyna zawarta właśnie w kasztanowcy zwyczajnym. Wystarczy sprawdzić skład maści przeciwżylakowych np aescin czy venożel.

Badania naukowe wykazały, że ten składnik bez wątpienia działa. Szkoda, że prawo nie nakazuje napisać na opakowaniu ile konkretnie jakiego składnika jest w danym produkcie;P

2 komentarze:

  1. Zastanawiałam się nad nimi ale kolejny raz wybrałam inną firmę... jednak krem maseczka o rewelacja! Polecam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. moja mama je uzywala bo ma wiecej naczynek ode mnie, całkiem przyjemne kremy

      Usuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl