czwartek, 11 stycznia 2018

Przygody Myszki MISI - Małgorzata Stelmach-Lewandowska
Dziś chciałam Wam pokazać książeczkę dla dzieci powyżej roku. PRZYGODY MYSZKI MISI jest to pozycja powiedziałabym obowiązkowa dla każdego dziecka. 

Na półkach sklepowych pełno jest książeczek dla dzieci, jednak nie każde z nich są wartościowe i nie każde warto kupić. Zwykle książeczki są przeładowane tekstem, często ilustracje są bardzo dziwne i nierozpoznawalne. 

Od razu zacznę od swoich przemyśleń i opisu. Książka została napisana przez logopedę. Ma format kwadratu, o dość sztywnych kartkach i przepięknych ilustracjach. Na każdej stronie zaprezentowane są przygody myszki oraz wyrażenia, które rodzic powinien czytać. Na dole stron mamy też wskazówki dodatkowe, żeby nic nam nie umknęło. Nie mamy tutaj za dużo tekstu, raczej obrazki i wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Czyli takie które są niezbędne do rozwoju mowy, w przypadku opóźnionej mowy, ale także do nauki czytania. Rodzic sam może rozwinąć opowiadanie o swoje słowa. 

Na końcu jest strona z odkrywanymi okienkami, przyznam, że to nasza ulubiona. Dziecko samo odkrywa okienka, gdzie ukazują się poszczególni bohaterowie książeczki. 

Książka skierowana jest do dzieci w wieku od roku do 4 lat. Znajdziemy w niej zabawy dźwiękonaśladowcze, gimnastykę buzi i języka. 

Bardzo fajnym pomysłem jest dołączenie płyty gdzie są dodatkowe ćwiczenia logopedyczne dla dzieci. Sama autorka pokazuje nam w jaki sposób można zachęcić dzieci do ćwiczeń oraz przez bardzo fajny sprytny sposób sprawia, że dzieci chętnie ćwiczą. 

Jest to pierwsza książka autorki i mam nadzieję, że nie ostatnia :) 

Zapraszam Was do jej zakupu bo jest wartościową książeczką dla dziecka. Ale spieszcie się bo nakład już się kończy ! :)

10 komentarzy:

 1. Dołączona płyta to ciekawy pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książeczka wydaje się być na prawdę fajnie zrobiona :)

  http://nouw.com/flaviagutowska/metamorfoza-ust-z-bourjois---6-odcieni-n-32544153

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, świetny pomysł dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ten szczurek wygląda jak żywy :) fajnie wydana książeczka, przypomina mi te , które sama maiłam w dzieciństwie, jest taka prosta

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale świetna, chyba muszę ją zamówić :)
  A szczura pluszaka też mamy :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książeczka :) Jakbym miała już dzidziusia to bym ją kupiła :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki są ważne dla dzieci a takie rozwijające tym bardziej :) myślę, że kupię ją dla mojej córeczki a jeśli jej się spodoba to jeszcze dla jej kuzyna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl