wtorek, 5 lutego 2019

DISNEY UCZY. AUTA 3. ROZWIĄZUJĘ SAM


Dzisiaj kilka słów o edukacyjnej książeczce Ameet DISNEY UCZY. AUTA 3. ROZWIĄZUJĘ SAM.

OPIS: Powstała ona w ramach programu Disney Uczy. Pomaga ona 4-latkom rozwijać kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności – uczy koncentracji i logicznego myślenia oraz rozwija sprawność manualną i spostrzegawczość. Zadania w książce są idealnie dostosowane do wieku dziecka, a ich rozwiązania na tyle intuicyjne, że dziecko może samodzielnie pracować z książką. Podczas zajęć z książką przedszkolakowi towarzyszą ulubieni bohaterowie ze świata Disneya, dzięki czemu zdobywanie nowych umiejętności to prawdziwa przygoda. W każdej książce znajdują się naklejki-nagrody, co stanowi dodatkową motywację.MOJA OPINIA: Książeczka jest przede wszystkim fajnie sklejona bo od góry - łatwo można wyrwać stronę czy zabrać kilka stron ze sobą na przykład w nudną podróż autem.  Mamy tutaj mnóstwo naklejek aut, które są tematem przewodnim. 

Zadań do wykonania jest mnóstwo - zarówno labirynty, łączenie kropek, porównanie przedmiotu do jego cienia, puzzle do dopasowania i wiele innych. Jeśli dziecko lubi auta to chętnie sięgnie po te zadania i będzie próbowało je rozwiązać. Lubię takie proste pomysłowe pozycje dla dzieci bo uczą logicznego myślenia i mają walory edukacyjne. W zadaniach oczywiście pojawiają się nie tylko auta ale także opony, pachołki, klucze do naprawy auta itd.. 

Jest to jedna z książeczek edukacyjnych Disney'a, jeśli Wasze dziecko ma ulubioną inną bajkę to na pewno znajdzie podobną książeczkę ze swoimi bohaterami. 

5 komentarzy:

  1. Świetna książeczka! :) Super, że jest taka różnorodna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię tego typu książeczki. Mają fajne i dostosowane do wieku dziecka łamigłówki, a do tego ulubione postaci z bajek. Zachcają dziecko do "zabawy" nimi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z serii Disney Uczy są również super książeczki do nauki czytania. Polecam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl