wtorek, 7 maja 2019

Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka


Dziś chciałam Wam przedstawić książeczkę dla dzieci.

OPIS: Pomysłowa książka-gra dla spostrzegawczych. Drugi tom przygód Binka i jego psa Pulpeta.
Ach, ten Pulpet! Zawsze musi wciągnąć Binka w jakieś tarapaty! To miała być zwykła wycieczka do Chin. Ale właz tego batyskafu wyglądał tak kusząco...

Dołącz do Binka i Pulpeta, zanurkuj z nimi w chińskich głębinach i zwiedź zaginione miasto ukryte głęboko pod ziemią. Śledź bohaterów i wędruj po książce TAM I Z POWROTEM, by wydostać się razem z nimi na powierzchnię. Uważaj, by się nie zgubić!

Książka obrazkowa pomysłowo wykorzystująca architekturę książki. Przemierzając wraz z bohaterami zakamarki podziemnego miasta, dzieci szukają właściwej drogi przez kolejne strony książki. Nim trafią do wyjścia, będą musiały kilkakrotnie przemierzyć ją w tę i z powrotem, a po drodze wypatrzeć ukryte szczegóły i rozwiązać zaszyfrowane zagadki.MOJA OPINIA: Książeczka jest w formacie A4, strony są bardzo sztywne, solidne tekturowe. Dzięki temu posłuży ona na dłużej, na pewno dziecko nie podrze przypadkowo kartek. Ilustracje są przepiękne, dobrze wykonane, każdy szczegół jest dopracowany, a jest co oglądać. Książka zaczyna się od potrzeby wyjścia na spacer oczywiście chodzi o psa :). Binek przekonuje swojego Pana, żeby zanurkowali w głębinach i pozwiedzali nowe chińskie uliczki i ciekawe miejsca. Jest tutaj sporo szczegółów w postaci smoków, rybek, posągów, każdy budynek ma bogatą elewację. Można obserwować serki przedmiotów, począwszy od głównych bohaterach skończywszy na ciekawych elementach wystroju. Wszystko jest okraszone pewnego rodzaju dozą uśmiechu i dobrej zabawy, każde odnalezienie czegoś ciekawego daje powód do rozmowy. Bardzo ciekawa książka, dziecko nie musi umieć czytać wystarczy, że będzie śledzić obrazki. Można nad nią spędzić dużo czasu w przyjemnej atmosferze z wykorzystaniem naszej wyobraźni ;) 

5 komentarzy:

 1. Takie książeczki obrazkowe są bardzo pożyteczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie kreatywne książeczki są super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że takie obrazki zdecydowanie są w stanie zaciekawić malucha na długo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna i dość nietypowa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieckiem już nie jestem, a zakochałam się w wydaniu tej książki. Na pewno kupię ją dla mojego chrześniaka. 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl