środa, 15 maja 2019

MEGACHŁOPIEC I WSZECHKARTON - Paweł Krupski


Chcę Wam zaprezentować książkę, która rozkręca wyobraźnię. Ma ona sztywną twardą okładkę, i satynowe strony - ilustracje w niej zawarte są przeurocze. Idealna konstrukcja dla każdego dziecka. Przejdźmy zatem do konkretów.


Na początku było zwykłe pudełko kartonowe, znalazł je chłopiec zwany megachłopcem. Miał on w głowie mnóstwo pomysłów na zabawę, więc zaczął modyfikować swój karton. Jego wyobraźnia była ogromna, plany również. Początkowo nasz bohater wyrusza ze swoim nowym przyjacielem Wszechkartonem z domu. Zwiedza najpierw miasto potem ma coraz to nowe pomysły jak spędzić czas. Wszystko realizuje od ręki, nie zastanawia się, nie analizuje - odkrywa krok po kroku to co go bardzo ciekawi i interesuje. 

Dzięki Wszechkartonowi poznaje wiele nowych miejsc, realizuje swoje najskrytsze marzenia. Ma głowę pełną pomysłów, nie ma tutaj nudy, tyle rzeczy można odkryć. Pewnego razu nawet jest zmuszony uratować swój karton przed chorobą. Ma on jednak tak bogatą wyobraźnię, że praktycznie od razu znajduje rozwiązanie.

Książka moim zdaniem jest idealna dla każdego dziecka, tekst jest łatwy i przyjemny. Rymy dodatkowo uatrakcyjniają opowieść. Porusza też kilka fajnych tematów- daje do zrozumienia, że należy być kreatywnym, spełniać swoje marzenia nawet niewielkim kosztem, bez ogromnych przygotowań i stresu. Wszystko jest możliwe jeśli tylko tego chcemy. 

Na końcu książki są pytania dotyczące treści - dzięki temu dziecko może odpowiedzieć co zapamiętało z przeczytanej treści. Jest też zawsze możliwość przeczytania jej jeszcze raz i omówienia nowych sytuacji. Książka ma w sobie coś zabawnego, czytając czujemy się też bardzo zainteresowani tym co będzie dalej. 

Jak widać kartonowe pudełko może mieć ogromne zastosowanie - można je zamienić w łódź, pociąg czy kosmiczną rakietę. Nie musimy kupować drogich zabawek żeby dobrze się bawić i miło spędzić czas. To wartościowa książka dla każdego dziecka.    

Megachłopiec i Wszechkarton
tekst i ilustracje: Paweł Krupski
wydawnictwo: Trzy wulkany, 2018
objętość: 44 strony
dla dzieci w wieku: 3+
cena okładkowa: 29,99 zł
książkę można kupić tutaj!

9 komentarzy:

 1. Takie wartościowe książki zawsze fajna opcja na prezent :) A za niedługo Dzień Dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ładnie wydana książeczka, może zamówię dla mojego chrześniaka

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wartościowa książka. Ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę świetna książeczka. Piękne wydanie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książeczka! Pięknie wydana, ma bardzo ładne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa historia, ładne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl