środa, 29 maja 2019

Mela i Groszek. Groszek idzie do przedszkola oraz Mela ma zły dzieńDziś chciałam Wam napisać o nowych książeczkach Wydawnictwa Wilda


OPIS: Groszek idzie do przedszkola. Groszek do tej pory zostawał pod opieką babci, ale czas najwyższy, by poszedł do przedszkola. Boi się, bo nie wie, co go tam czeka (w piaskownicy słyszał różne rzeczy). W pierwszym dniu nie wszystko idzie po jego myśli.

Czy wszystko dobrze się skończy?

"Mela i Groszek" to pełna ciepłego humoru seria dla wszystkich przedszkolaków.

Przygody wesołego rodzeństwa Meli i Groszka Wysockich rozbawią każdego przedszkolaka i sprawią, że przedszkole - nowe otoczenie i nowe znajomości - staną się wspaniałą przygodą.


Mela ma zły dzień. Meli nic się nie układa: od rana czekają na nią same przykre niespodzianki. Jednym słowem: koszmar. Mela jest smutna i zła. Czy z pomocą innych dzieci i dorosłych odzyska dobry humor?
MOJA OPINIA: Zacznę od okładek, które są sztywne i wykonane z matowego materiału, powiedziałabym nawet, że jest on w dotyku satynowy. Obrazki oraz tytuł na okładce są natomiast lakierowane. Wygląda to świetnie - lubię takie elementy sensoryczne w książkach. Co też jest istotne książeczki są pisane dużą czcionką, niektóre słowa są większymi literami, żeby można było zaakcentować pewne rzeczy. Mamy też bardzo duże, przejrzyste obrazki. Książki opisują różne sytuacje z życia przedszkolaka, są pisane bardzo zabawnym językiem, mają w sobie dozę humoru i niosą wspaniały morał. 

Bardzo mi się spodobała opowieść o tym jak Mela nie przygotowała sobie wcześniej sukienki do przedszkola i nie powtórzyła tekstów potrzebnych do przedstawienia. Nie będę Wam opisywać jak to się skończyło, ale podejście do rozwiązania sprawy bardzo mi się podoba. W drugiej książce przedstawiono różne rozterki, które targały Groszkiem. Nie chciał on iść do przedszkola bo wydawało mu się, że będzie tam strasznie. Czy faktycznie było aż tak źle? Zachęcam przeczytać te książeczki bo są świetne i niosą ze sobą wiele wartościowych informacji, nie tylko dla rodziców ale także dla dzieci. 

10 komentarzy:

 1. Świetne te książeczki :) Bardzo mi się podobają :) Idealne dla przedszkolaka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne książeczki, przydałyby się w mojej biblioteczce

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne książeczki, przydałyby się w mojej biblioteczce

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki, podobają mi się zarówno obrazki, ale także czcionka i akcentowanie poszczególnych słów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne książeczki, ja tak jak Mela także mam gorszy dzień :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne książeczki, widzę że ładnie wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna czcionka i ciekawe obrazki działają bardzo zachęcająco na dzieci, moja najmłodsza córka uwielbia takie "lektury " :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajne są te książeczki. Jeszcze nie miałyśmy z nimi styczności - muszę się za nimi rozejrzeć w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój chrześniak od września idzie do przedszkola, więc kupię mu te książki na Dzień Dziadka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Mamy sporo książek z tego wydawnictwa :) Córka bardzo lubi książki o przedszkolu, ale najchętniej słucha jak czytam wierszyki. Rymy rulez :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl