wtorek, 7 stycznia 2020

Gdzie kupić kamienie ozdobne do biżuterii ?
Biżuteria to coś co my kobiety uwielbiamy bez względu na wiek. Na rynku można spotkać różnego typu ozdoby, które mają upiększać nasz i powodować, że postrzegamy się lepiej. Biżuteria ma nas cieszyć, sprawiać radość. 

W obecnych czasach mamy duży wybór biżuterii różnego typu - także sztucznej. Jednak nie polecam kupować tego rodzaju produktów - szybko tracą one swoje właściwości, z czasem nie wyglądają już tak dobrze jak na początku. Są owszem tanie, ale niestety na dłuższą metę wyrzucamy pieniądze w błoto. 

Obróbka kamieni szlachetnych jest bardzo interesującą dziedziną, która prowadzi do coraz ciekawszych kształtów kamieni biżuteryjnych.

Szlifierstwo kamieni szlachetnych to już tradycja. W niektórych miastach można nawet zobaczyć wystawy czy muzea dotyczące kamieni szlachetnych. Pierwszy raz taką wystawę zobaczyłam na jednym z wykopalisk powojennych. Można tam było zobaczyć przepiękne okazy biżuterii i kamieni, które udało się odnaleźć na wykopaliskach. 

Moje początki z biżuterią były dość słabe. Swego czasu kupowałam właśnie biżuterię sztuczną. Niestety sami wiecie jak to jest - z czasem ona czerniała, kamyczki zmieniały kolor. Generalnie całość wyglądała ostatecznie bardzo tanio i kiczowato. W najlepszym przypadku biżuteria wyglądała ok, za to moja skóra w kontakcie z nią już niekoniecznie.

Moja koleżanka, która uwielbia bransoletki z czasem zaczęła sama je tworzyć. Początkowo kupowała po kilka koralików i sznurek i tak komponowała swoje własne zestawy. Z czasem na rynku pojawiały się coraz piękniejsze kamienie ozdobne do biżuterii. Nie tylko kulisty kształt stał się modny, ale także nieregularne kamienie były coraz bardziej poszukiwane.

Najbardziej zawsze podobały mi się minerały o wyrazistych odcieniach: jaspis, obsydian, piryt, hematyt, szafir.

Tak naprawdę dla każdego coś innego. Każdy znajdzie coś dla siebie wystarczy znaleźć odpowiedni sklep dobrze zaopatrzony i możemy sami robić sobie piękną biżuterię. 

Uwielbiam dostawać od niej coś stworzonego jej rękami - jest to niepowtarzalne, zostało zrobione specjalnie dla mnie. W ogóle takie tworzenie uczy wielu wartościowych cech - cierpliwości, precyzji dodatkowo rozwija wyobraźnię. 

Podziwiam każdego, kto sam własnoręcznie coś wykona żeby sprawić komuś przyjemność. Nawet jeśli nie robi tego dla kogoś tylko dla siebie to wkłada w to całego siebie. Jego biżuteria jest wyjątkowa. 

Robicie sami biżuterię ?


6 komentarzy:

 1. Nie jestem wielką fanką biżuterii, a jak już to stawiam na minimalizm, jakaś bransoletka na łańcuszki z małą zawieszką czy celebrytka na szyi. :) Nigdy nie robiłam samodzielnie biżuterii i raczej nie zacznę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie mam w ogóle talentu do takich ręcznych prac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Amber is my favourite for my jewellery :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pomocny post dla zainteresowanych tematem. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Very beautiful thing, thanks!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam biżuterię z naturalnych kamieni. W domu mam bardzo dużo tego typu bransoletek. Są nie tylko piękne, ale i mają właściwości zdrowotne. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl