wtorek, 24 października 2023

Jak działa serum nawilżające i jak je wybrać? 

Serum nawilżające to kosmetyk, z którego bardzo chętnie korzystają kobiety w każdym wieku. Jak sama nazwa wskazuje, produkt ma za zadanie nawilżać cerę i zapobiegać jej przesuszeniu. Proces wyboru powinien być uwarunkowany stanem naszej skóry oraz własnymi potrzebami. Jak działa serum nawilżające? Co warto wiedzieć o tym kosmetyku?


Czym jest serum?

To kosmetyk w skoncentrowanej formule, który odznacza się dużą ilością substancji aktywnych. Dzięki temu możemy liczyć na poprawę wyglądu skóry w szybkim czasie i wspomaganie codziennej pielęgnacji. 

Serum jest znacznie lżejsze niż krem - często występuje w postaci wodnej, żelowej lub wodno-żelowej. To sprawia, że dociera do głębokich warstw skóry i nie pozostawia tłustego filmu. Niezwykle cenione jest także serum olejowe, które stosujemy zazwyczaj podczas wieczornej pielęgnacji. Serum nawilżające można stosować praktycznie w każdym wieku. Warto je włączyć do pielęgnacji skóry zwłaszcza po 25 roku życia. Gdzie można kupić kosmetyki wysokiej jakości? Oferta producentów jest niezwykle szeroka, a klientki często kupują kosmetyki w drogeriach i aptekach. Powinniśmy zwracać uwagę głównie na skład serum, jego działanie i sposób stosowania. Nawet początkujące osoby doskonale poradzą sobie z użytkowaniem serum nawilżającego, gdyż wszelkie wskazówki są określone przez producenta na opakowaniu kosmetyku.  


Nawilżenie skóry

Podstawą w codziennej pielęgnacji cery jest nawilżenie i nawodnienie. Nie chodzi jedynie o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody, lecz także zadbanie o zdrową dietę i sprawdzone kosmetyki. Jeśli chcemy zapobiec utracie wody przez naszą skórę, nie zapominajmy o stosowaniu serum nawilżającego!

Jak wybrać serum nawilżające

Szukajmy kosmetyku, który ma w składzie kwas hialuronowy. Niekiedy mamy do czynienia z kilkoma rodzajami takiego kwasu, o różnych wielkościach cząsteczek. Im mniejsze wartości, tym głębszą penetrację warstwy tkanek uzyskamy. Co ciekawe, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi zmagazynować nawet do 250 cząsteczek wody. Nic więc dziwnego, że serum z tym składnikiem jest uznawane za najlepszy kosmetyk nawilżający. 

Dobre serum nawilżające to takie, które nawilży nasz naskórek na kilku poziomach. Eksperci zalecają produkty z trehalozą, fruktozą i glukozą, wykazujące skuteczne działanie. Bez względu na rodzaj cery, pożądane są także składniki typu mocznik, gliceryna, ksylitol, czy też sól sodowa kwasu piroglutaminowego.


Stosowanie serum nawilżającego

Jak wykorzystać serum nawilżające w codziennej pielęgnacji? Pamiętajmy o tym, żeby w przypadku cery suchej nakładać serum dwa razy dziennie. W efekcie zauważymy, że nasza cera stała się gładka i bardziej sprężysta. W innym razie wystarczające jest użytkowanie kosmetyku raz dziennie. Istotna jest zasada mówiąca o tym, że najpierw nakładamy serum, a porem krem nawilżający. 

Błędem jest to, że cera tłusta lub mieszana nie wymaga nawilżenia. Każdy typ skóry ulega przesuszeniu, dlatego warto stawiać na sprawdzone kosmetyki nawilżające!  


Powyższy artykuł jest reklamowy.


7 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl