sobota, 21 lipca 2018

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka księga przygód 2
Dziś chciałam Wam pokazać książeczkę Wydawnictwa Wilga.

OPIS: To już druga WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały,  ale sympatyczny chłopak, Franek.

Przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się NOWA uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę.
Coś zaczyna się psuć…

Czas na najważniejszą misję – MISJĘ PRZYJAŹNI.

Aby ratować załogę, przyjaciele są gotowi na wszystko! Zdobędą WEHIKUŁ PRZYJAŹNI i zorganizują DZIEŃ OTWARTY TAJNEGO KLUBU SUPERDZIEWCZYN.
A wszystko po to, by na nowo odkryć siłę PRZYJAŹNI.


MOJA OPINIA: Książka przedstawia Tajny Klub Superdziewczyn i Superchłopaka. Jest to paczka przyjaciół (głównie dziewczynek), którzy razem chodzą do szkoły i mają wspólne zainteresowania oraz problemy. Emi jest najlepszą przyjaciółką Anieli, ale niestety pewnego razu w szkole pojawia się nowa koleżanka Zosia. Pani nauczycielka postanawia posadzić w jednej ławce właśnie Zosię i Anielę i od tej pory wszystko idzie nie tak. Aniela nie ma czau dla Emi, woli chodzić wszędzie z Zosią i nie ma ochoty na spotkania Tajnego Klubu. Swoją drogą to bardzo ciekawa paczka, która organizuje sobie czas pomagając jednocześnie  innym i działając społecznie. 

W międzyczasie pojawiają się zawody sportowe oraz różne sytuacje, które niestety oddalają dziewczynki od siebie. Emi jednak chce odzyskać Anielę i wymyśla m.in. zrobienie bransoletki przyjaźni, którą Tajny Klub wręcza Anieli. 

Książka wydawałoby się jest dla dziewczynek, ale według mnie nawet chłopcy się nią zainteresują. Przykładem jest mój prawie 6 letni synek, który kazał mi ją czytać dosłownie do późnych godzin nocnych, tak był ciekawy co będzie dalej. Bardzo ciekawe historie z życia wzięte, uczące jednocześnie jak się zachować i jak walczyć o swoją przyjaźń. 

Zakończenia Wam nie zdradzę, ale motywacja i pomysłowość dziewczynek jest zaskakująca!

Polecamy!

10 komentarzy:

 1. Na pewno niejedna dziewczynka się nią zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna propozycja dla dziewczynek, choć widzę, że i chłopcy mogą się zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna bardzo ciekawa propozycja dla młodszych czytelników. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemna książeczka z której na pewno nie jeden maluch i maluszka wiele wyniosą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla młodych dziewczyn książeczka jak znalazł! Bardzo przyjemna, poruszająca ważny temat.
  Pozdrawiam,
  Samodiwa

  https://samodiwa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl