piątek, 13 lipca 2018

Wielkie podróże - Deborah Patterson
Dziś chciałam Wam pokazać nowość z Wydawnictwa Rebis.

OPIS: Poznawaj świat z największymi odkrywcami w historii!

Będziesz żeglować z Kolumbem, Magellanem i Drakiem. James Cook zabierze Cię na Tahiti, Nową Zelandię i do Australii, a Neil Armstrong w kosmos. Przemierzysz Jedwabny Szlak z Markiem Polo i Afrykę z Davidem Livingstone’em. Poznasz przyprawy z Wysp Korzennych, żółwie z wysp Galapagos i piękne owady z Surinamu.

Dzięki tej książce będziesz podróżować i odkrywać świat, nie ruszając się z domu. Zostaniesz towarzyszem najwybitniejszych naukowców i odkrywców w dziejach, począwszy od czasów Marca Polo, a skończywszy na dwudziestowiecznych kosmonautach. Zobaczysz, jakie cechy mają prawdziwi globtroterzy… i może odkryjesz je w sobie.
MOJA OPINIA: Na początku książki mamy mapę informacyjną, gdzie będziemy się wybierać w podróż. Na mapie wskazano najważniejsze punkty wycieczki z krótkim opisem. Kolejne strony opisują poszczególne miejsca prezentując najważniejsze daty, kluczowe zdjęcia i ilustracje. Te ostatnie są przepiękne i cieszą oko. 

Powiedziałabym, że to taka wiedza w pigułce bardzo przystępnie podana. Tekst jest fajnie wkomponowany w stronę. Nie jest to zbitka wszystkiego tylko faktycznie każda strona wygląda inaczej. 

Dzięki tej książce mały czytelnik opływa świat, odkrywa poszczególne kontynenty poznając ich historię. Po książce oprowadza nam chłopiec i dziewczynka, którzy to zawsze dodają kilka zdań od siebie. Bardzo fajne są wskazówki dotyczące tego jak być podróżnikiem, kto nadaje się na podróżnika, dlaczego chcesz podróżować i jaka jest Twoja pasja. 

W książce znajdziemy takie nazwiska jak Darwin, James Cook, czy Krzysztof Kolumb. Każdy z nas na pewno jeździł palcem po mapie. Ta pozycja pomoże rozbudzić w dziecku ciekawość świata i pasję do podróży.  

5 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl