środa, 25 lipca 2018

KAPITAN MAJTAS - DAV PILKEY
Chciałam dziś Wam przedstawić serię książek o Kapitanie Majtasie Wydawnictwa Jaguar.

OPIS:  Kolejne części kultowej, uwielbianej przez dzieci serii książek, tłumaczonej na ponad 40 języków, sprzedanej na świecie

w ponad 80 milionach egzemplarzy!

Mam dwie części - jedna to - straszliwy spisek Stefana Spodniosika, a druga Kretyńskie kombinacje kosmitów z karmazynowego Kibelka.

Opis 8 części: Czy George’owi i Haroldowi kompletnie odbiło? Wehikuł czasu, znany jako Karmazynowy Kibelek, zabrał ich w zwariowane miejsce, gdzie nauczyciele są zawsze sympatyczni, jedzenie w stołówce szkolnej jest pyszne, a dyrektor szkoły Pan Krupp uważa, że chłopcy są zabawni. Coś tu jest bardzo nie w porządku, a będzie jeszcze bardziej, kiedy ich ulubiony pterodaktylek Krakers i cybernetyczny chomik Sulu zostaną porwani przez złych sobowtórów George’a i Harolda. Teraz każdy chłopiec musi stanąć oko w oko ze swoim najsprytniejszym jak dotąd wrogiem: SAMYM SOBĄ! Czy to jest może robota dla Kapitana Majtasa?


Opis 9 części: Jak może pamiętacie z ósmej Wielkiej Powieści, George i Harold mieli właśnie pójść do więzienia na całe życie. Czy może być jeszcze gorzej? A gdyby tak wydostał ich z więzienia podróżujący w czasie przebiegły Stefan Spodniosik?

Chłopcy cofają się teraz w czasie do beztroskich przedszkolnych lat, kiedy to wcale nie bali się jeszcze szalonego i złego naukowca ani nikczemnych kucharek z kosmosu, tylko łobuza z szóstej klasy nazwiskiem Kipper Krupp, który był siostrzeńcem ich dyrektora szkoły, pana Kruppa.

Ponieważ George i Harold nie wynaleźli jeszcze wtedy Kapitana Majtasa, ponieważ pojawił się on dopiero, gdy przeszli do czwartej klasy, dwójka zmyślnych przedszkolaków musi poradzić sobie samodzielnie. Czy wystarczy im sprytu, żeby pokonać groźnego Spodniosika?


MOJA OPINIA: Te serię można kochać lub nienawidzić. Książki wydane są w postaci czarno-białych komiksów z bardzo przerysowanymi postaciami.

Część ósma opowiada o tym jak George i Harold wraz ze swymi zwierzętami przemieszczali się w czasie. Jest tutaj sporo zwrotów akcji i nieprzewidzianych konsekwencji ich działań. Książki są przeznaczone raczej dla starszych dzieci, które nie lubią szkoły i nauczycieli oraz nie przepadają za dziadkami. Wady ich wszystkich są wyłożone niemalże na tacy. Sporo tutaj było bójek i walki pomiędzy bohaterami, niektóre słowa musiałam opuszczać lub zastępować innymi, ale spokojnie da się to zrobić. Cała książka okraszona jest zabawnymi rysunkami mimo, że na pierwszy rzut oka może wydawać się nieodpowiednia to jednak niesie ze sobą sporo wartościowych morałów.

Część dziewiąta opowiada o tym jak George i Harold się poznali oraz jak Spodniosik zbudował swoją maszynę. Nie obyło się tutaj bez walk przy pomocy krawata jednego z bohaterów i pomysłowości oraz sprytu chłopców. Nadal są oni nieznośni, nie pozwalający wchodzić sobie na głowę. Jest także wątek o zabieraniu pieniędzy młodszym kolegom przez chuligana Kippera. Czy to wszystko da się jakoś pozytywnie i bez żalu zakończyć? Tego Wam nie zdradzę.

Książki są ciekawe i niespotykane. Mój synek lubił w nich oglądać obrazki bo czytać sam jeszcze nie potrafi. Z zaciekawieniem słuchał natomiast jak ja czytam.

Bohaterzy są specyficzni i niegrzeczni z bardzo dziwnymi pomysłami w głowach. Jednak sądzę, że wpisuje się ona w gusta wielu osób. Mnie osobiście rozbawiła, synek natomiast nie mógł się doczekać dalszego rozwoju akcji. Jest to na pewno książka jakaś, nie nudna i inna niż wszystkie. Warto przeczytać choć jedną część by się przekonać i szczerze pośmiać.

8 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl