środa, 18 lipca 2018

NIEMOŻLIWI DETEKTYWI. TREFNY NAUCZYCIEL
Dzisiaj chciałam Wam przedstawić książkę NIEMOŻLIWI DETEKTYWI. TREFNY NAUCZYCIEL Wydawnictwa FOKSAL.

OPIS: Przenikliwy jak Herkules Poirot, dociekliwy jak porucznik Columbo, inteligentny jak Sherlock Holmes: oto ideał prawdziwego detektywa! Ale czy każdy z nas może nim zostać? Czy trzeba mieć do tego talent, predyspozycje i charyzmę? A co z warsztatem i wiedzą? Nasza nowa seria pozwoli znaleźć odpowiedź na te pytania! Książki uczące dedukcji i logicznego myślenia, dostosowane do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury. Zatem młodzi detektywi – uwaga, jesteśmy na tropie przygód!

Ilustratorem serii detektywistycznej jest ceniony grafik Tomasz Minkiewicz.
MOJA OPINIA: Książka opowiada o tym, jak Blanka, Bernard i Bajorek przychodzą do szkoły na lekcje, kiedy reszta klasy pojechała na wycieczkę do aquaparku. Oni niestety z różnych powodów jechać nie mogli więc mieli odbyć normalne lekcje. Niestety zamiast młodej Pani praktykantki na lekcję przychodzi podejrzany łysy typ. Dzieci od razu wyczuwają, że nie jest to nauczyciel, ale boją się go więc próbują rozszyfrować kto to jest i po co tu przyszedł. Pseudo nauczyciel zaczyna obmacywać ściany i przeszukiwać różne dziwne księgi. 

Dzieci zastanawiają się o co chodzi, aż wreszcie na podstawie obserwacji dochodzą do wniosku, że w szkole ukryty jest skarb. Na przerwach między lekcjami, a także podczas lekcji starają się zrobić wszystko, żeby odnaleźć Panią dyrektor i dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Niestety nie jest to takie łatwe. 

Za pomocą swoich detektywistycznych zdolności w piwnicy szkoły znajdują związaną Panią nauczycielkę oraz woźnego. Pomału wszystko zaczyna się układać w całość. Następnym krokiem jest znalezienie skarbu i unieszkodliwienie nieznajomego pseudo nauczyciela. Czy im się to uda i co tak naprawdę zostanie odnalezione w szkole tego Wam nie zdradzę. 

Książka jest bardzo przystępna do czytania, interesująca i wciągająca czytelnika. Na uwagę zasługują też piękne ilustracje, które cieszą oko. 

Serdecznie polecamy :)


5 komentarzy:

 1. super, sama kiedyś lubiłam takie książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna pozycja i na pewno wciągnie niejednego młodego detektywa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie fajne ilustracje. Podobają mi się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne ilustracja, a po książkę to i ja bardzo chętnie bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl