niedziela, 24 listopada 2019

AMEET - nowości wydawnicze - Disney maluch, Kubuś i przyjaciele oraz MIKI - zadania dla bystrzaków


Dziś kochani nowości wydawnicze z AMEET.

KUBUŚ I PRZYJACIELE. DBAM O PRZYRODĘ
Czego potrzebują rośliny, by rosnąć? Jak trzeba się zachowywać w lesie lub na łące? Czy zbiorniki wodne to świetne miejsce do zabawy? Prosiaczek i Kubuś dobrze wiedzą, a ty? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań, rozwiązując ciekawe i zabawne zadania. Dbam o przyrodę. Zadania dla bystrzaków to książeczka, która jednocześnie bawi i uczy.


MIKI I PRZYJACIELE. DBAM O ZDROWIE
Gdy się je warzywa i owoce, jest się zdrowym i bardzo silnym. Kolorowa piramida pomoże ci zapamiętać, czego jeść dużo, a czego mało. Pomóż Mikiemu i Minnie w rozwiązywaniu zadań i poznaniu zasad właściwego odżywania oraz dbania o zdrowie. Dbam o zdrowie. Zadania dla bystrzaków to książeczka, która jednocześnie bawi i uczy.


DISNEY MALUCH. KOLOROWANKA Z NAKLEJKAMI
Wspaniała propozycja dla maluszków. Książka zawiera naklejki i duże, proste ilustracje do pokolorowania. Wklejanie na stronach naklejek z odpowiednimi obrazkami, a następnie kolorowanie rysunków według wzoru to rozwijająca manualnie zabawa oraz ćwiczenie spostrzegawczości. Czas na zabawę z bohaterami Disneya!

MOJA OPINIA: Są to nowości wydawnicze. Najpierw zacznę od książeczki z kaczką w samolocie :). Zależało mi na typowych kolorowankach i to właśnie takie są - duży format A4 duże rysunki do pokolorowania, dodatkowo w narożniku strony mamy mniejszą wersję danego bohatera, należy tutaj odszukać właściwą naklejkę oraz ją nakleić. Na dole z kolei jest tekst, który uatrakcyjnia kolorowanie. Fajna książeczka z różnymi postaciami bajek Disneya. 

Zadania dla bystrzaków kubuś i przyjaciele dbam o przyrodę zawiera sporo różnych zadań do wykonania. Mamydorysować nasiona dla kur, połączyć postacie z ich ulubionymi przekąskami, pokolorować obrazek, policzyć czerwone liście itd. W międzyczasie czytamy też informacje dotyczące lasu i przyrody. W środku są też naklejki, które pasują idealnie do zadań. Bardzo wartościowa książeczka ucząca wiele ciekawych rzeczy. 

Ostatnia to zadania dla bystrzaków MIKI - dbam o zdrowie - wśród zadań mamy wypełnić labirynt, połączyć bohatera z jego cieniem, ubrać bohatera stosowanie do pogody,  pokolorować koszulki według schematu. Również tutaj dziecko dowiaduje się wartościowych rzeczy jak o siebie dbać, co jeść, jak być ostrożnym na ulicy. Po prostu te pozycje trzeba mieć - każde zadanie jest inne, dziecko się nie nudzi, a przy okazji uczy się poprzez zabawę. 

Znacie te książeczki ?

5 komentarzy:

 1. Chyba powinnam przesyłać link do Twojego bloga przyjaciółce, która zaczyna pracę z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo pozycji tego wydawnictwa znam, ale tych nowości jeszcze nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam tych książeczek. Dobrze, że przedstawiasz takie nowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojemu to by się głównie naklepjki spodobały :) Od małego raczej tylko uwielbia składać, kleić i układać konstrukcje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl