czwartek, 21 listopada 2019

DOVE SELF ESTEEM PROJECTDove Self Esteem to program służący do budowania pozytywnej samooceny u nastolatków. Podejrzewam, że każdy z nas w młodym wieku przechodził przez ocenianie własnej osoby przez rówieśników oraz innych ludzi. Często było to źródłem naszej niskiej samooceny.

Sami wiecie jaki jest ostatnimi laty kanon piękna - wysoka, szczupła, z ładną buzią, głosem nie budzącym podejrzeń że to inna płeć. Tak właśnie jest - miałam taką koleżankę, wszyscy krytykowali jej głos. Ale czy ona mogła go zmienić ? Weźmy na przykład jedną z posłanek - na temat jej głosu są filmy, memy itd. Czy ona się tym przejmuje ? Nie. Mało tego, nawet została wykładowcą i pracuje swoim głosem.

Jedną z moich wad jest nos a'la Fryderyk Chopen. No dobra jest mniejszy, ale samemu jak się patrzy na siebie to te wady się wyolbrzymiają. Czy na kształt i rozmiar nosa miałam wpływ w brzuchu mamy ? No nie. Często dziewczynki są przezywane - słoń dumbo, pinokio itd. Najgorzej to usłyszeć gdzieś przypadkowo za plecami, mimochodem. Wiem, że taki cios w młodym wieku jest tragedią. Czy w moich czasach ktoś mi pomógł z moim problemem ? Nie. Nie było psychologa, zresztą o takich rzeczach wstyd było mówić. Każdy udawał, że wszystko jest w porządku, robiąc dobrą minę do złej gry.

Teraz sytuacja się nieco zmieniła - powstał odpowiedni program wspierający takie osoby. 

Program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny” to druga polska edycja światowego projektu realizowanego przez markę Dove nieprzerwanie od 2004 roku. Do tej pory udało się nam dotrzeć do ponad 20 milionów młodych osób w 139 krajach, a do roku 2020 planujemy dotrzeć do kolejnych 20 milionów na całym świecie. Polska będzie ważną częścią tego przedsięwzięcia! Do pierwszej edycji programu objętej honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka zostało zgłoszonych ponad 30 tysięcy nastolatków.
Budowanie pozytywnej samooceny jest szalenie ważne już od najmłodszych lat - warto się zarejestrować i spróbować sobie pomóc. 

Pewnie się domyślacie, że z wiekiem usłyszałam wiele komplementów nie tylko na temat nosa ale i profilu. Po prostu gusta są różne jednym się podoba to, drugim co innego. Całym sercem jestem z nastolatkami, którzy szukają akceptacji siebie. Jeśli nie umiecie ich wesprzeć to też zapiszcie się do programu, tam można uzyskać wiele cennych wskazówek. Można to przeczytać drogą internetową w drodze do domu siedząc w tramwaju czy po prostu w poczekalni. 

Czasami może się wydawać co taki psycholog czy wspierający tekst komuś pomoże. Dopóki nie przeczytacie i nie skorzystacie sami to możecie w to nie wierzyć. Warto poświęcić choćby 5 minut na lepsze samopoczucie.  

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy temat i dodatkowo na czasie chociaż kompleksy i brak własnej wartości siebie widać praktycznie od dawna. Ja sama również miałam taki okres, gdy czułam się po prostu jak zwykłe zero, które nic nie znaczy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze słyszę o tym programie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre samopoczucie to podstawa. Ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem psychologiem iw pełni popieram ten program. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się, że Dove pokazuje obraz normalnych kobiet i propaguje go

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy program i na pewno bardzo przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dbanie o siebie i kształtowanie własnej wartości to współczesne zagadnienie ostatnio bardzo mocno eksplorowane.

  OdpowiedzUsuń
 8. dobre samopoczucie jest bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl