wtorek, 9 lutego 2021

Nowości świnka peppa - Peppa PigDziś nowości dla dzieci z motywem świnki peppy. Ostatnio przerobiliśmy sporo książeczek i brakowało nam nowości a Peppa ma jakąś zdolność osobistą do przekonywania dziecka. Nowa Peppa i od razu jest ochota do wypełniania. 

Pierwsza od lewej to zabawy z naklejkami pyszności Peppy - jest to gazetka o jedzeniu więc warto się wcześniej najeść :). Przykładowe zadania to:uzupełnij rzędu brakującymi elementami, odnajdź zdrowe produkty, zaznacz dania zimne i gorące, policz owoce, udekoruj tort. 

Dalej mamy Przyjęcie u Peppy - Przykładowe zadania: wielka uczta - znajdź na ilustracji pokazane elementy, pokoloruj obrazek według wzoru, dopasuj przedmioty do postaci, pokoloruj peppę i przyjaciółki. 

Ostatnia z tego zdjęcia to Superoko do szczegółów - znajdź różnice między obrazkami, cała książeczka jest właśnie o tym. Na jej końcu mamy odpowiedzi :)

Kolejne książeczki to Domowe zabawy Peppy zadania na Medal. Trzeba tutaj połączyć kropki, narysuj ścieżki i sprawdź do kogo należą przytulanki. Połącz muffinki w pary, zakreśl wszystkie warzywa, znajdź wszystkie przedmioty w określonym kolorze, znajdź różnice między obrazkami. 

Bajkowy świat - zabawa w kolory - tutaj na początku mamy naklejki, dalej natomiast obrazki typowo do pokolorowania. Fajnie bo można wyrwać strony i sobie wyznaczyć ile i co pokolorować. Na koniec trzy książeczki typowo do przeczytania - mamy opowiadania z naklejkami razem łatwiej- która mówi o tym, że najlepsze zabawy są z innymi, im więcej do zabawy osób tym lepiej. Dalej mamy książeczkę Przebieranki - Peppa chce być dorosła i przebiera się z Georgem za rodziców co dalej im świetną zabawę. 

Ostatnia to Szanuje swoje rzeczy - pomaga zrozumieć jak ważne są uczucia oraz, że zabawki trzeba szanować.  

Wszelkie pozycje dla dzieci o tej tematyce możecie zamówić też na stronie KSIĄŻECZKI BAJECZKI.


11 komentarzy:

 1. Często kupuje takie książki, jak idę gdzieś, gdzie są małe dzieci. Uważam, że są o wiele lepsze, niż czekolada :) i widzę ile frajdy sprawiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świnka Peppa jest zawsze mile widziana w naszej bibliotece. ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Świnka Peppa robi furorę wśród dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś nie przepadałam za świnką Pepą, ale odkąd pracuję w przedszkolu dostrzegam, że te bajeczki mogą wiele nauczyć dzieci. Fajnie, że przyjazne dzieciom grafiki są wykorzystywane, aby zachęcić najmłodszych do rozwiązywania zadań.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie się prezentują. Jest czym ciekawym zająć dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Często oglądam Pepę z moją młodszą wnuczką.Moim ulubieńcem jest tata śtwinka. Książeczki są świetne i chętnie kupiłabym je wnusi. Byłaby naprawdę przeszczęśliwa. Pozdrawiam cieplutko ☀️

  OdpowiedzUsuń
 7. Syn mojej koleżanki uwielbia Peppę ;) polecę jej te książeczki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl