sobota, 3 lutego 2018

TREFL karty do gry - Dzikie Zwierzęta Polski, Owady Polski, Dzikie Ptaki PolskiGra w karty mam wrażenie pochłonęła połowę mojego dzieciństwa. Kiedyś o karty było trudno zwłaszcza ładnie wydane i ciekawe. Pamiętam, że mieliśmy karty pożółcone wieloletnie po znajomych babci. W karty grało się zawsze, głównie w tysiąca, ale nie tylko.

Dziś chciałam Wam pokazać serie kart przepięknie wydanych przez TREFL.

W zestawie znajdują się karty do gry oraz broszurka edukacyjna na temat poszczególnych zwierząt występujących na kartach. Mamy także krótką broszurkę z zasadami popularnych gier.

Karty Dzikie zwierzęta polski ukazują takie zwierzęta jak świstak, suseł , wydra, królik itd z drugiej strony kart z kolei mamy piękny las.

Owady Polski z jednej strony kart ukazana jest łąka z drugiej zaś owady takie jak Strzępotek, szerszeń, pawica, Bielinek itd.

Dzikie ptaki Polski ukazują takie zwierzęta jak sokół, gęś, pliszka, szczygieł, gil itd. Z drugiej strony kart mamy ukazane stado ptaków w locie.

W mojej ocenie tego rodzaju karty są świetnym prezentem dla każdego dziecka. Grając i spoglądając na karty uczy się nowych zwierząt, widzi jak one wyglądają i zdecydowanie wolę takie karty niż standardowe z figurami króla, damy itd :)

Karty są bardzo ładnie wykonane, cieszą oko. Jednocześnie nie są zbyt wielkie i ciężkie. Fajnie wpasują się w każdą wycieczkę np. pociągiem kiedy podróż się dłuży.

Serdecznie polecam karty, które uczą poprzez zabawę.12 komentarzy:

 1. Ale ładnie wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne karty, podczas gry można się czegoś dodatkowego nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super. Świetna sprawa z tymi kartami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, świetne są te karty! Bardzo mi się podobają. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja! Nauka przez zabawę. Świetne zestawy :)
  Mój blog - ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne karty :) z jednej strony chętnie bym nimi grała, żeby je oglądać. Z drugiej strony - nie chciałabym, by się zniszczyły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam karty a design jest przepiękny. ; )

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl


SZABLON BY: PANNA VEJJS.