poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Czytka.edu.pl - aplikacja do nauki czytania


Kochani, dziś chciałam Wam pokazać aplikację do nauki czytania CZYTKA.

OPIS: Co to jest i jak działa?

Czytka to aplikacja do nauki czytania dla dzieci w wieku 4-8 lat. Aplikacja jest podzielona na 41 lekcji. Pierwsze lekcje to nauka głosek. Dziecko uczy się w nich jak czytamy poszczególne litery. Kolejne lekcje to nauka sylab, które są przeplatana lekcjami z nauką pisania wyrazów z poznanych właśnie sylab. Każda lekcja kończy się sprawdzeniem nabytych umiejętności. Jeżeli dziecko się pomyli lub nie będzie umiało odpowiedzieć na pytanie zostanie przekierowane z powrotem do nauki. Lekcja uznana jest za skończoną jeżeli uczeń pokaże poprawnie głoski, sylaby których się właśnie uczył. Po każdej skończonej lekcji można zagrać w jedną z czterech gier dołączonych do aplikacji.

Program stworzony jest przez profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się tym jak skutecznie uczyć. W aplikacji zastosowano technikę uczenia bez błędu. Jest to procedura dydaktyczna, w której dziecko po usłyszeniu pytania natychmiast uzyskuje podpowiedź. W ten sposób nie doświadcza frustracji, jest bardziej zmotywowane do nauki. Szybciej uzyskuje dostęp do nagrody. Dziecko uczy się, że nauka jest fajna, przyjazna motywująca, pozbawiona stresuDajesz swojemu dziecku najlepszy produkt dostępny na rynku.

Pierwsze lata nauki to nauka czytania . Gdy dziecko umie już czytać jego pewność siebie w naturalny sposób rośnie, a jest to składowa niezbędna do przyszłego sukcesu. Każdy chce aby jego dziecko chętnie uczyło się było pewne siebie. Zastosowanie gier w aplikacji podnosi atrakcyjność doświadczenia edukacyjnego. Odwołuje się do naturalnej skłonności do zabawy a przy tym mocno angażuje.MOJA OPINIA: Jak wiecie mamy synka 6 letniego, który uczy się czytać. Powiem szczerze, że marzy mi się sytuacja kiedy bierze on sam książeczkę i czyta bez naszej pomocy. Czytka jest bardzo mądrze pomyślaną aplikacją. Pierwsze lekcje to nauka głosek, kolejne zaś to nauka sylab. Prawda jest taka, że kiedy już dziecko nauczy się sylab to już połowa drogi do czytania jest zrobiona. 

Każda lekcja jest skończona kiedy uczeń pokaże poprawnie głoski czy sylaby z danej lekcji. Po każdej udanej lekcji dziecko może też zagrać w jedną z czterech gier. Można zagrać na instrumentach, złapać balonik, pokazać takie same elementy w układance lub zagrać w memory czyli znaleźć takie same obrazki. Są to gry ćwiczące pamięć i sama chętnie lubię w nie grać. 

Podoba mi się też każda pochwała, którą słychać po poprawnie wykonanym zadaniu. Można wtedy usłyszeć: "Super to zrobiłeś", Świetnie Ci idzie", "Ale jesteś Super", "Brawo jesteś coraz lepszy".

Co ciekawe sama próbowałam celowo źle pokazywać, żeby zobaczyć co będzie, ale plansza się po prostu zmienia i dziecko ma możliwość ponownie zobaczyć głoskę i ją poprawnie wskazać. 

Dla nas to bardzo przydatna rzecz nie tylko w podróży - jako pomysł na nudę podczas siedzenia w aucie, ale także w domu kiedy chcę mieć chwile na posprzątanie czy ogarnięcie mieszkania. Dziecko dzięki tej aplikacji uczy się czegoś nowego, nie napotykając na negatywne bodźce w razie pomyłki. Bardzo nam się podoba ta aplikacja. Polecam serdecznie zajrzeć na stronę i samemu sprawdzić jak fajna i edukacyjna ona jest. 

Jak Wam się podoba ta aplikacja ?

16 komentarzy:

 1. Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo super, taka aplikacja na pewno ułatwia naukę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałam ściągnąć, ale w App Store nie ma :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna aplikacja 😊 Nauka i zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi się jeszcze nie przyda moze za jakieś dwa lata :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O nie ja bym nic nie chciałam na tel dla dziecka ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Aplikacja całkiem fajna. Oczywiście należy pamiętać, żeby rodzic też pracował razem z dzieckiem, a nie zostawiać wszystko aplikacjom i internetowi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny sposób na zachętę dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna aplikacja i na przyszłość będę pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, że powstała taka aplikacja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aplikacja może i fajna,a głoski sa wywyolywane sa w nieprawidlowy sposob. Nie ma gloski "cy" czy "dy", za takie wywolywanie glosek Wasze dzieci beda prowdopodobnie poprawiane w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 12. czy czytka edu wciąż działa... ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem, moj syn juz umie czytac takze nie korzystalam od dawna

   Usuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl