piątek, 31 sierpnia 2018

Ekspres Ciśnieniowy PHILIPS 5000 - recenzjaChciałam Dziś Wam napisać o ekspresie do kawy, który używamy już prawie dwa miesiące. Mowa tutaj o ekspresie ciśnieniowym PHILIPS 5000. 

Do ekspresu standardowo dołączona jest instrukcja dość obszerna instrukcja obsługi, ale mamy też pod ręką małą instrukcję szybkiego uruchomienia, przy jej pomocy w ciągu kilku minut przygotujemy nasz sprzęt do pracy. 

Zacznę od podstawowych cech ekspresu :)

Jak widzicie poniżej do tego ekspresu można wsypać kawę ziarnistą (do komory po prawej stronie). Jest także opcja wsypania kawy już zmielonej - odmierzamy ją specjalną miarką i wsypujemy do mniejszej dedykowanej do tego celu komory. Z lewej strony ekspresu jest pojemnik na wodę zaopatrzony w filtr. 

Po zakupie napełniamy komory oczywiście kawą i wodą, kiedy ich zabraknie sprzęt wskażę nam czerwoną diodą czego dokładnie brakuje i należy to uzupełnić. 

Ekspres włączamy guzikiem widocznym z przodu obudowy następuje wtedy przeczyszczenie i automatyczne sprawdzenie wszystkiego. Dalej można wcisnąć jedną z interesujących nas opcji wybierając rodzaj kawy. Ja zwykle preferuję opcję "Coffee" lub " Latte Macchiatto". Należy pamiętać, że aby uzyskać na przykład tę drugą kawę trzeba włożyć dodatkowy pojemnik z mlekiem. Do czarnej zwykłej kawy nie jest on potrzebny. 

Po zaparzeniu kawy podkładamy oczywiście dodatkową szklankę i wciskamy ten sam przycisk, którym na samym początku wyłączaliśmy ekspres - on wtedy się ponownie przeczyszcza i po dosłownie chwili się wyłącza. 

Jeśli chodzi o czyszczenie i mycie poszczególnych elementów to sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy przycisnąć dwa guziki po bokach ekspresu i wysuwa nam się jego wnętrze. Wyjmujemy całkowicie tacę i myjemy zarówno ją jak i pojemnik z fusami. Na tacy lubi gromadzić się nadmiar wody, która wypłynęła na sutek nieumieszczenia na czas szklanki w odpowiednim miejscu.  
Oczywiście odczepiamy i rozkładamy też pojemnik na mleko. Warto myć go codziennie bo mleko jak wiecie bez lodówki lubi się szybko psuć. 

Nie mam porównania z innymi ekspresami tego typu - jedynie raz na jakiś czas obsługiwałam inne podobne sprzęty sporadycznie na wakacjach. Ten ekspres natomiast spełnia wszystkie moje oczekiwania ponieważ:
- na miejscu mieli kawę ziarnistą - tak zaparzona kawa jest przepyszna i aromatyczna
- miejsce z którego wypływa mleko można obniżyć lub podwyższyć w zależności od tego czy mamy wysoką szklankę czy małą filiżankę
- ekspres na bieżąco pokazuje jeśli czegoś brakuje lub należy wyczyścić pojemnik z fusami
- mielenie kawy nie jest bardzo głośne i sprawia, że moje dzieci biegną do kuchni popatrzeć kiedy robię kawę
- możemy sobie wyregulować sami moc kawy 
- do ekspresu mogę też wsypać kawę już zmieloną - jest na to odpowiednia miarka i pojemnik 
- kawa z mlekiem jest boska - tworzy się gęsta pianka i wszystko samoczynnie przepływa do filiżanki czy szklanki, nie musimy sami nic przelewać i otrzymujemy gotową już kawę 


Tak się zastanawiam jak ja teraz będę pić kawę bo człowiek przyzwyczajony do dobrej jakości kawy z ekspresu nie tak łatwo spojrzy na kawę zwykłą rozpuszczalną. 

Marzy mi się taki ekspres u nas na stałe, bo jest świetny !

14 komentarzy:

 1. Nie piję kawy, nie lubię, nie smakuje mi, ale wiem, ze będę chciała w swoim domu mieć ekspres. Mój mąż pije kawę codziennie, nawet 2 lub 3, moi rodzice to też straszni kawosze, goście tak samo, więc ja, jako niezorientowana w temacie, uruchomiłabym ekspres i miałabym to z głowy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam ekspres DeLonghi i jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kawę, więc taki ekspres to marzenie :) Może kiedyś się spełni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem Cię, do takiej kawy łatwo się przyzwyczaić.

  OdpowiedzUsuń
 5. taki fantastyczny ekspres to moje marzenie, jestem uzależniona od kawy,

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny, dobra kawa, jak złoto :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki ekspress w domu to zbawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubie kawkę :) Dzień bez kawy to dzień stracony. Świetny ekspress :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny ten ekspres się wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W pracy mam coś podobnego, w domu kapsułkowy i nie jest źle, ale zawsze marzył mi się taki porządny :P

  OdpowiedzUsuń
 11. marzy mi się taki cudo - mam dolce gusto, ale to nie to samo :(

  OdpowiedzUsuń
 12. jaką opcje wybracjak się chce kawez mlekiem alenielte???

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl